Kış Bahçesi Bitkileri Seçiminde Kuzey ve Güney Farkı

Kış Bahçesi Bitkileri Seçiminde Kuzey ve Güney Farkı

Kış Bahçesi Bitkileri Seçiminde Kuzey ve Güney Farkı
Kış Bahçesi Bitkileri Seçiminde Kuzey ve Güney Farkı reklam
Bu içerik 242 kez okundu.
Reklam

 

Kuzeyli bahçıvanlar hemen hemen dükkanı kapatmış olsa da, Güneyli bahçıvanlar bu kış yaygarasının neyle ilgili olduğunu merak ediyor olabilir. Yılın çoğunu (veya tamamını) bahçe yapabileceğiniz iklimlerde yaşayacak kadar şanslı olanlar, ekim ayında bitkileri kardan korumak veya yağmurlama hatlarından su üflemek konusunda endişelenmek zorunda değiller. Bununla birlikte, ılıman iklimlerde bahçenizin “kış” boyunca (göz kırpma, göz kırpma) en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler vardır.

Bitkileri koruyun: Düşünüyor olabilirsiniz - ama bekleyin, az önce Güneyli bahçıvanların bitkilerini koruma konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını söylediniz. Ilıman kışlarda bile, beklenmedik bir gece donması, dona duyarlı bahçe bitkilerinize zarar verebilir ve hatta ölümcül olabilir. Yapraklar sakin koşullarda olduğundan daha fazla nem kaybedeceğinden, soğuk rüzgarlar bitkileri çabucak kurutur. Önceden plan yapın ve cıva donma noktasına yakın veya altına düştüğünde veya soğuk, rüzgarlı zamanlarda hassas bitkileri soğuk gecelerden korumak için birkaç çalı örtüsü veya çuval bezi bulundurun. Yerel bahçe merkeziniz veya kutu mağazanız bunları taşımayabilir veya varsa stoklarında çok fazla olmayabilir çünkü çevrimiçi olarak kapak sipariş etmeniz gerekecek.

Onları içeri getirin: Tropik bitkiler gibi soğuğa duyarlı konteyner bitkilerinin mevsim için veya en azından ekstra soğuk günlerde ve gecelerde içeri getirilmesi gerekebilir . Tek tek bitkilerin dayanıklılığını kontrol edin, bazıları hasar görmeden önce yalnızca 50 dereceye kadar düşük sıcaklıklarla başa çıkabilir.

İlkbahar kış bahçesi yapımı için ön sipariş bitkileri: İlkbahar ekim zamanı yakında burada olacak , Kanıtlanmış Kazananlar'daki yeniliklere bakın . Bitkilerinizi eve teslim için önceden sipariş etmek, yeni bir şey denemek veya size büyükannenizi hatırlatan, ancak yerel bahçe merkezinizde taşınmayan en sevdiğiniz ortancayı bulmak için mükemmel bir fırsattır. Bu yüzden önceden plan yapın, yeni bitkiler keşfedin veya eski favorileri bulun ve kapınıza geldiklerinde onları yere bırakmaya hazır olun.

Dış mekan mobilyalarını koruyun: Hala dışarıda biraz zaman geçiriyor olsanız da, şansınız o kadar sık ​​değil. Şimdi dış mekan döşemelerinde gerekli onarımları yapma veya mobilyalara yeni bir kat boya verme zamanı. Mobilyaların sıcak yaz güneşinden zarar görebileceği daha sıcak iklimlerde, mobilyalarınızı mobilya örtüleri ile elemanlardan korumak genellikle daha önemlidir.

Bahçe aletlerine dikkat edin: Yıl boyunca bahçe yapabileceğiniz zaman, bahçe aletleri asla ara vermez. İyi çalışır durumda olduklarından emin olmak için kışın biraz fazladan zaman ayırın. Aletleri kış yağmurlarında kuru tutmak için uygun şekilde saklayın. Ahşap sapları işleyin ve metal yüzeyleri kaynamış keten tohumu yağı ile koruyun . Önümüzdeki ilkbahar ve yaz için isteyebileceğiniz yeni araçları not ederek, envanteri çıkarın ve onarılamayacak tüm araçları değiştirin. Daha fazlası için Alet Bakımı ve Bakım bölümüne bakın .

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..