Reklam
Reklam

10 yıllık adalet arayışı sürüyor

Terör örgütü FETÖ soruşturmalarında adı geçen Fettah Tamince'nin sahibi olduğu Rixsos otelde 2011 yılında staj yaparken, otelin havuzunda ölü bulunan 16 yaşındaki Burak Oğraş'ın babası Murat Oğraş, 10 yıldır adalet mücadelesi veriyor.

10 yıllık adalet arayışı sürüyor
10 yıllık adalet arayışı sürüyor
Bu içerik 127 kez okundu.
Reklam

“STAJININ BİTİMİNE 15 GÜN KALA OĞLUM KATLEDİLDİ”

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Murat Oğraş, oğlunun, stajının bitimine 15 gün kala katledildiğini savundu. Oğraş, “Oğlum Burak, 10 yıl önce Tekirdağ Turizm Meslek Lisesi öğrencisiyken 5 aylık zorunlu staj sömürüsü altında Antalya'da bulunan Fettah Tamince'ye ait Rixos Otel'e staj yapması için gönderildi. 5 aylık stajının bitimine 15 gün kala oğlum katledildi.” dedi.

“KRİMİNAL ‘BU ÇOCUK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR' DİYE BİR RAPOR DÜZENLEDİ”

Dönemin emniyet müdürü ve asayiş şube müdürünün olayı ört pas etmeye çalıştığını ancak, verdiği mücadeleyle oğlunun dosyasının, şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçtiğini ve halen ‘kasten öldürme' olarak davanın devam ettiğini belirten baba Oğraş, şöyle devam etti:

“Oğlumun dosyasının verildiği ilk savcı hiçbir dosyayı açmadan bir yıl sonra emekli oldu. İkinci savcı hiçbir şey yapmadan, olduğu gibi kriminale gönderdi. Kriminal, 6 aylık bir çalışmadan sonra ‘bu çocuk öldürülmüştür' diye bir rapor düzenledi. 2014 yılında 6 cinayet şüphelisi var dosyada, (bunun 4'ünü ben tespit ettim) dosyaya cinayet şüphelisi olarak dahil oldular. 9 buçuk yıl bu dosyaya bakan savcı, ikisi otel personeli 6 cinayet şüphelisi hakkında, görgü tanığı Varol'un beyanlarını, kriminal raporunun ısrarla üzerinde durduğu çelişkilere dair hiçbir şey yapmadan takipsizlik verdi”

“YETERLİ ŞÜPHENİN VARLIĞI MEVCUTTUR”

 

Baba Oğraş devamında, “Fakat bizim sürekli basında duyurmamız, onların üzerine gitmemiz, savcıyı rahatsız etti ve 2019 yılında kasım ayında kendi verdiği takipsizliği kaldırabilmek için adalet bakanlığına görüş bildirerek yazı yazdı. Yazısında ‘Yeterli şüphenin varlığı mevcuttur. Kamu yararına bu kişilerle ilgili takipsizliğin kaldırılması gerekmektedir' dedi. Fakat adalet bakanlığı dosyada Rixos ve Fettah Tamince'nin adı geçtiği için hiçbir gerekçe göstermeden bu şüphelilerle ilgili takipsizliği kaldırmadı” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti