Reklam
Reklam

İngiltere’den Taliban hükümetini tanımaması çağrısı

Dünya liderleri Afganistan’daki durumu görüşmeye devam devam ediyor. İngiltere Başbakanı Boris Boris Johnson ve Pakistan Başbakanı Imran Khan’ın Afganistan’ın durumuna yönelik görüşme sırasında, Johnson’ın Khan'a Taliban’ın meşru bir hükümet olarak tanımamasına yönelik çağrıda bulunduğu belirtildi.

İngiltere’den  Taliban hükümetini tanımaması çağrısı
İngiltere’den  Taliban hükümetini tanımaması çağrısı
Bu içerik 315 kez okundu.
Reklam

Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Johnson’ın Pakistan’a “Taliban rejimini tek taraflı olarak tanımaması gerektiğini açıkça belirttiği” ifade edildi.

 

Başbakanlık Ofisi, “Başbakan Johnson, Afganistan ve daha geniş bir bölgede insani bir felaketi önlemek için uluslararası ortaklarla çalışma taahhüdünü vurguladı. Afganistan’daki yeni hükümetin herhangi bir şekilde tanınmasının yalnızca tek taraflı değil, uluslararası bir temelde gerçekleşeceğinin de altını çizdi” ifadelerini kullandı.

Ofis, Johnson’ın gelecekteki herhangi bir Taliban hükümetinin, insan hakları ve kapsayıcılık konularında uluslararası kabul görmüş standartları desteklemek zorunda olacağını belirttiğini aktardı.

Ofis ayrıca, Johnson ve Khan’ın İngiltere ve Pakistan hükümetleri olarak gelişen durum hakkında önümüzdeki günlerde yakın temas halinde olacakları konusunda anlaştıklarını belirtti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti