Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penil protezler ya da halk arasındaki ismi ile mutluluk çubuğu erkeklerde meydana gelen sertleşme sorununun tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir protez çeşididir.

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 301 kez okundu.
Reklam
Penil protezler ya da halk arasındaki ismi ile mutluluk çubuğu erkeklerde meydana gelen sertleşme sorununun tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir protez çeşididir. Bu protezlere penis protez veya penil protez de denir. Mutluluk çubuğunun temel amacı erkeklerin kaybedilmiş olan sertleşme işlevini protezler aracılığı ile kişiye geri kazandırmaktır.

Sertleşme Bozukluğunda Rol Oynayan Hastalıklar ve Mutluluk Çubuğu

Erkeklerde meydana gelen sertleşme bozukluğunun oluşmasında çeşitli faktörler rol oynar. Bu bozukluğun en önemli nedeni penise giden kan akışında ortaya çıkan aksaklıklardır. Kan akışının sağlanamaması nedeni ile sertleşme işlemi de gerçekleşemez. Bu faktörlerin başında kişide mevcut olan hastalıklar gelir.

Bu hastalıklar arasında diyabet bir başka ifade ile şeker hastalığı önemli bir yere sahiptir. Diyabet hastalarında hastalığın tipi fark etmez. Bu hastalığın bulunduğu kişilerin yaklaşık olarak % 50’sinde sertleşme bozukluğunun oluştuğu görülmüştür. Sertleşme bozukluğuna neden olan bir başka hastalık çeşidi hipertansiyondur.

Bununla birlikte yüksek kolesterol sorunu da sertleşme işlevini olumsuz yönde etkiler. Kalp ve damar hastalıkları penise giden kanın akışının aksamasına neden olan bir başka hastalık çeşididir. Hastalık dışında yaşın ilerlemesi de önemli bir faktördür ancak serleşme bozukluğu sadece yaşa bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun değildir. Bunun yanında başka sebeplerin varlığı da araştırılmalıdır. Sertleşme sorununun bu hastalıklardan dolayı tedavi edilememesi durumunda mutluluk çubuğu ameliyatı düşünülür.

Sertleşme Bozukluğunun Hastalık Dışındaki Sebepleri ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşme bozukluğunun oluşumunda hastalık dışındaki etkenleri de mevcuttur. Bu sebeplerden ilki alınan darbe ve yaşanılan travmalardır. Herhangi bir kaza sonucu sinirlerin ya da damarlarda oluşan hasarlar nedeni penise giden kan akışında sıkıntılar oluşabilir. Bu durum sertleşmeyi etkilemektedir. Bunun dışında yoğun bir şekilde sigara ve alkol kullanımı vücutta böyle bir hasara neden olabilir. Uyuşturucu kullanımı da sertleşme bozukluğunu tetikleyen diğer etkenlerdendir. Bunlarla birlikte düzensiz ve sağlıksız beslenme durumları da hastalığa bağlı olmayan faktörler arasındadır. Bu sebeplerin tek tek görülmesi veya birlikte oluşması durumlarında sertleşme bozukluğu hastalığına rastlanılabilir. Doktorun gerekli görmesi durumunda bu durum mutluluk çubuğu ameliyatı ile tedavi edilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Süreci

Cerrahi bir yöntem olan mutluluk çubuğu hastaya anestezi altındayken uygulanır. Penil protez ya da mutluluk çubuğu denilen protezler penisin üst kısmına yerleştirilir. Karnın alt kısmı ile skrotum adı verilen bölge arasına kesi uygulanarak mutluluk çubuğu yerleştirilir. Yerleştirilen mutluluk çubuğu kişinin sertleşme işlevini geri kazanmasını sağlar. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..