Reklam
Reklam

Dünya genelinde Delta varyantı endişesi artıyor

Aşılama oranlarının yükseldiği Güney Kore'de, bazı bölgelerde sosyal mesafe önlemleri kaldırıldıktan sadece birkaç gün sonra ikinci en yüksek Covid-19 vaka sayısı kaydedilirken Avustralya Delta varyantının yayıldığı ülkenin en büyük kenti Sydney'de tecrit önlemlerini uzattı.

Dünya genelinde Delta varyantı endişesi artıyor
Dünya genelinde Delta varyantı endişesi artıyor Nehir
Bu içerik 576 kez okundu.
Reklam

Güney Kore’de günlük vaka sayısı dün 1.212 olarak açıklandı. Vakaların çoğunun nüfusun yoğun olduğu Seul’de ortaya çıkmasıyla yetkililer başkent ve çevre bölgelerde hareketi kısıtlayıcı önlemleri en az bir hafta daha uzatırlarken kısıtlamaları yeniden en üst düzeye çıkarmayı değerlendiriyorlar.

 

Başbakan Kim Boo-kyum ülkedeki dördüncü dalganın oldukça bulaşıcı olan Delta varyantından kaynaklandığını söyleyerek virüsün özellikle aşılanmamış 20’li ve 30’lu yaşlardaki kişiler arasında yayıldığını ifade etti.

“SADECE KENDİNİZİ DÜŞÜNMEYİN”

Kim, bu yaş gruplarındaki kişileri “sadece kendilerini değil ailelerindeki, arkadaşlarındaki, okullarındaki ve ülkedeki herkesi korumak için” erkenden test olmaya çağırdı.

Kim, “İki, üç günün ardından eğer durum kontrol altına alınamazsa, en katı sosyal mesafe önlemlerini uygulamak dışında başka bir şansımız kalmayabilir” dedi.

Güney Kore’de nüfusun %30’una en az bir doz koronavirüs aşısı yapılırken Avustralya’da tamamen aşılananların oranı %10’dan az.

AVUSTRALYA’DA ÖNLEMLER UZATILDI

Avustralya’nın New South Wales (NSW) eyaletinin yöneticisi Delta varyantı nedeniyle yeni vakaların artacağını söyleyerek Sydney’de koronavirüs tecrit önlemlerini bir hafta daha uzattı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti