Reklam
Reklam

Türkiye kendi savaş gemisini inşa eden 10 ülke arasında

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini yapabilen 10 ülke arasında." dedi.

Türkiye kendi savaş gemisini inşa eden 10 ülke arasında
Türkiye kendi savaş gemisini inşa eden 10 ülke arasında Nehir
Bu içerik 669 kez okundu.
Reklam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı öncülüğünde Tersane İstanbul’da hibrit olarak düzenlenen Türkiye Denizcilik Zirvesi, ikinci gününde devam ediyor. Zirve kapsamında düzenlenen Mavi Vatan Stratejisi oturumunda konuşan Kacır, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) ve Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda yerli mühimmatlar geliştirmek için yoğun çaba içerisinde olduklarının altını çizdi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, bugün Türkiye’nin kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini yapabilen 10 ülke arasında olduğunu, bunun da Türkiye’nin ve sanayinin bir başarısı olduğunu söyledi. 

3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak tarih boyunca medeniyetimiz ve mevcudiyetimizi sağlamak üzere Türk deniz kuvvetleriyle önemli bir yere gelindiğini ve güçlü donanmaya sahip olma iddiasının taşınıldığını belirten Kacır, "Nice kahraman denizci yetiştirmiş bir milletiz ve büyük deniz zaferlerine imza atmış bir ecdadın torunlarıyız." ifadelerini kullandı. Kacır, şunları kaydetti: "Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak gerek bugünkü deniz zaferlerine ve denizlerdeki enerji zaferlerine destek olacak sanayi adımlarını Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sürdürdüğümüz milli teknoloji hamlesi sayesinde ortaya koymaya gayret ediyoruz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti