Reklam
Reklam

Otobüslerde kapasite sınırlaması kalktı, zamlar kaldı

Yurt genelinde pandemi kısıtlamalarının kalkmasının ardından şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıma sınırlaması sona erdi. Ancak otobüs firmaları 1 Temmuz öncesi bilet fiyatlarında herhangi bir indirime gitmedi.

Otobüslerde kapasite sınırlaması kalktı, zamlar kaldı
Otobüslerde kapasite sınırlaması kalktı, zamlar kaldı
Bu içerik 397 kez okundu.
Reklam

Tatil sezonunun da açılmasıyla seyahat etmek için kısıtlamaların kalkmasını bekleyen yolcular, otobüs fiyatlarını görünce hayal kırıklığına uğradı.

Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların gevşemesiyle birlikte şehirler arası yolculuklar da hareketlendi.

Kısıtlamaların kalkmasıyla şehirlerarası otobüslerde uygulanan yüzde 50 kapasiteli yolcu taşıma uygulaması da bugün sona erdi. Otobüsler tam kapasite çalışmaya başlamasına rağmen otobüs firmaları fiyatlarda herhangi bir indirime gitmedi.

VAN BİLETİ 300 TL

Bilet alma uygulamalarının verilerine göre tek kişilik İstanbul-Ankara bileti, 70 TL ve 159 TL arasında satılmaya devam etti. İzmir-İstanbul biletleri 135 TL ve 208 TL arasında satılırken bilet fiyatlarında kısıtlama dönemine göre herhangi bir değişiklik olmadığı görüldü.

İstanbul-Van biletleri 300 TL’den alıcı bulurken İstanbul’dan Antalya’ya gitmek isteyen yolcular 150 TL ve 200 TL arasındaki bilet fiyatları ile karşılaştı.

“MALİYETLER YÜZDE 40 ARTTI”

Konu ile ilgili Sozcu.com.tr’ye değerlendirmelerde bulunan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan, firmaların bakanlığın belirlediği fiyatların dışına çıkmadığını, artan maliyetlerin ve pandemi etkisinin fiyatlandırmada temel alındığını belirtti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti