Reklam
Reklam

İkinci emeklilik fırsatı! Yeni dönem başlıyor! Ayda 200 TL…

Milyonlarca kişi için İkinci emeklilik fırsatında önemli gelişme… Bireysel emeklilik sisteminde yeni dönem 1 Temmuz’da başlayacak. 18 yaş altındaki çocuklar da sisteme girecek. 18 yaşında bir genç ayda 200 TL yatırarak 56 yaşında 538 bin lira biriktirebilecek.

İkinci emeklilik fırsatı! Yeni dönem başlıyor! Ayda 200 TL…
İkinci emeklilik fırsatı! Yeni dönem başlıyor! Ayda 200 TL… Nehir
Bu içerik 136 kez okundu.
Reklam

Yaklaşık 13 milyon vatandaşın içinde olduğu Bireysel Emeklilik Sistemi'nde yeni dönem 1 Temmuz'da başlayacak. 1 Temmuz itibariyle sisteme 18 yaşın altındaki çocuklar da girebilecek. 18 yaş altı çocuklar adına hesap açılabilecek ve onlar için tasarruf yapılabilecek. Bu yaş grubunda yaklaşık 23 milyon çocuğun bulunması tasarruf potansiyelini de artırıyor. Uzmanlar ilk etapta bunun yüzde 10'unun sisteme girmesini beklerken 2.3 milyon yeni katılımcıdan 32 milyar TL'lik bir tasarruf da bekleniyor.

18 yaşın altında BES'e dahil olanlara da yüzde 25'lik devlet katkısı sağlanırken; eğitim, evlilik, konut alımı gibi sebeplerle birikimlerini kısmi olarak çekme hakkı tanıyor. Böylece, tasarrufa erken yaşta başlanması, küçük tasarruflarla ileride büyük birikimlere ulaşılması hedefleniyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti