Reklam
Reklam

TBMM Başkanı Şentop’tan 10 bin dolar alan siyasetçi açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşme sonrası açıklama yapan TBMM Başkanı Şentop, bu kişinin şu an milletvekili olmadığını ve Meclis çatısı altında görev yapmadığını söyledi.

TBMM Başkanı Şentop’tan 10 bin dolar alan siyasetçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop’tan 10 bin dolar alan siyasetçi açıklaması Nehir
Bu içerik 169 kez okundu.
Reklam

İçişleri Bakanı Soylu, TRT ekranlarında organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu söylemiş, bu sözler siyaset dünyasında bomba etkisi yaratmıştı. Muhalefetin ısrarlı soruları sonrası Soylu, bu bilgiyi savcıya verebileceğini dile getirmişti.

Bunun üzerine TBMM Başkanı Şentop iddiaların odağındaki bu siyasetçinin kim olduğunu Soylu’ya gönderdiği bir mektupla sormuş, yanıt alıp almadığı konusunda bir açıklama yapmamıştı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dün bu konuyu görüştü. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonrası Soylu bir açıklamada bulunmazken TBMM Başkanı Şentop'tan yeni bir açıklama geldi. Şentop şu ifadeleri kullandı:

“TBMM'DE MİLLETVEKİLİ OLAN BİR KİŞİ DEĞİL”

*Dün sayın bakanımız geldi, beni ziyaret etti. Mektubumuza cevaben kendi yazılı olarak cevabını da getirdi. Öncelikle şunu ifade edelim: Kast ettiği isim, oradaki eylemle ilgili olarak kast ettiği isim, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekili olan bir kişi değil.

*‘Gazi Meclisimiz çatısı altında görev yapan milletvekillerinden biri değildir' diyor. ‘Tüm hususlar ve iddialarla ilgili olarak adli makamlara başvurulmuştur' diyor.

*Dolayısıyla konunun bundan sonraki aşaması adli çalışmalar, soruşturmalar kapsamında olacaktır. Mesele bundan ibarettir.

“MEKTUPTA PAYLAŞILAN BİR İSİM YOK”

Şentop, “İsim verdi mi?” sorusuna, “Hayır. Mektupta paylaşılan bir isim yok” yanıtını verdi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti