Schengen Başvuru Süresine Dikkat!

Schengen Başvuru Süresine Dikkat!

Schengen Başvuru Süresine Dikkat!
Schengen Başvuru Süresine Dikkat! reklam
Bu içerik 416 kez okundu.
Reklam

 

Schengen ülkelerine seyahat etmek isteyenler prosedürlere uygun olacak şekilde vize başvurularına geçmelidir. Ancak bu şekilde Schengen vize başvuru kısa sürede ve olumlu yönde sonuçlanabilir.

Schengen Vize Süresi Nedir?

Schengen vizesi nasıl alınır sorgulayanlara belgeler eşlik eder ve her birinin güncel tarihli olarak toplanması beklenir. Bunun üzerine randevu alanlar belgelerini ibraz eder ve başvuruda bulunur. Vize başvuruları:

  • Ev evrak talep edilmediği sürece kısa sürede tamamlanır.
  • Konsolosluğun yoğunluğu da sürecin değişmesine neden olabilir.

Schengenvize tüm bu süreçte profesyonel desteğini asla esirgemez. Böylece işlemler hız kazanır ve olumlu yönde yanıt alırsınız. Başvuru tarihinden en geç 7 gün içerisinde sonucu öğrenmeniz esas alınır. Ancak bazı durumlarda bu süre 21 güne kadar çıkabilir.

Schengen Vizesi Neden Reddedilir?

https://www.schengenvize.net/ sayesinde aklınıza takılanlara yanıt bulur ve başvurulara geçersiniz. Özellikle de ret yanıtı almamak adına önce araştırmalara geçmeli ve hazırlıklara yer vermelisiniz.

Schengen vizesi belgelerin yanlış ve eksik olması üzerine olumsuz yönde sonuçlanabilir. Aynı şekilde belgelerde bulunan bilgilerin hatalı veya tutarsız olması da ret yanıtı almanıza neden olur. Ancak tüm bu durumlara rağmen:

  • Yeniden başvuru yapmanıza engel tanınmaz.
  • Belgelerinizi tekrardan hazırlar ve randevuya geçersiniz.

Ret durumun vize ücretinin geri ödenmediğini unutmamak gerekir. Bu detay üzerine hatalarınızı telafi ederek tekrardan başvuruya geçebilirsiniz. Özellikle de ibraz edilen belgelerin kontrol edilmesi ve tekrardan sergilenmesi en doğrusu olacaktır.

Schengen Vizesinde Parmak İzi Uygulaması

90 (850) 228 43 53 destek hattı sayesinde vize başvurularına dair tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Örneğin parmak izi zorunluluğu hakkında tüm ayrıntılara yer verilir. Şöyle ki:

  • Biyometri işlemleri ile veri alışverişi daha kolay hale gelir.
  • Ülkelerin güvenlik açısından ele aldığı bir uygulama olarak bilinir.

Biyometri ve parmak izi işlemleri alınan randevular üzerine gerçekleşir. Çoğu ülke 5 yıl boyunca parmak izinizi kabul eder ve tekrar etmenize gerek kalmaz. Sonuç olarak belgeler kadar randevu ile biyometri işlemlerinin de üzerinde durulur. Tüm bu hususlar üzerine yetkili mercilerin kararı değerlendirmeye alınır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..