Retinol Serum Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Retinol Serum Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Retinol Serum Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Retinol Serum Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler reklam
Bu içerik 38642 kez okundu.
Reklam

 

Ciltte oluşan yaşlılık belirtilerinin düşmanı Retinol krem nedir? Retinol krem kullanmadan önce bilmeniz gerekenler, HC Retinol krem kullanımı ve Retinol krem kullananlar memnun mu yazımızın detayında.

Retinol Krem Nedir?

Retinol maddesi A vitamininin bir formu olup karaciğer tarafından depolanmaktadır. Cildin sıkılığını koruması için ihtiyaç duyduğu kollajen ise Retinol sayesinde üretilmektedir. Retinol krem nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra Retinol kullanmadan önce bilinmesi gerekenlere yer vermek istiyoruz.

Retinol Krem Kullanımı İçin Bilinmesi Gerekenler

Retinol kullanmaya başlamadan önce kesinle dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu biliyoruz. Bu konuda size kısaca bilgi vermek istiyoruz

  1. Retinol Her Gün Kullanılır mı?

Krem kesinlikle günlük olarak kullanılmamalıdır. HC Retinol krem içeriğinde Hyaluronik Asit, Pentavitin (Saccharide Isomerate), Anadenanthera Colubrina Bark Extract ve Bisabolol barındırır. Asidik yapısı gereği sık kullanımda ciltte soyulmaya ya da kızarıklığa sebep olabilir. Bu nedenle haftada 3 gün kullanılması önerilmektedir.

2.Retinol Krem Kullanma Yaşı

Retinol krem kullanma yaşı 35 ve üstü olarak tüm ciltler için önerilmektedir. Vücutta kollajen seviyesi bu yaşlardan itibaren azalmaya başlamaktadır. Bu azalmanın cilde etkisi ise ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmaya başlamasıdır.

3.Akne Tedavisi İçin HC Retinol Krem

Retinol akne tedavisi içinde önerilmekte ve kullanılmaktadır. Özellikle çay ağacı yağı temizleyici ile cilt temizlendikten sonra HC Retinol krem kullanılması daha etkili sonuç alınmasında faydalı olacaktır.

4.Retinol Ne Zaman Kullanılmalı

Krem uygulandıktan sonra cilt hassas olacağı için güneşe çıkılması tavsiye edilmez. Bu nedenle HC Retinol krem aksam ya da gece yatmadan önce kullanılmalıdır.

Retinol mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. Önce cildinizi güzelce temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi temizlemenizi takiben 30 dakika sonra çok az miktar krem cilde uygulanmalıdır.

5.Retinol Krem İle C Vitamini Birlikte Kullanılır Mı?

Retinol krem ile C vitamini ürünlerin mümkün olduğunca aynı anda kullanılması tavsiye edilmez. Zaten günlük kullanıma uygun olmaması sebebi ile C vitamini ürünler ile Retinol kremu farklı günlerde uygulamanızı tavsiye ederiz.

Retinol Krem Kullananlar

Retinol hakkında verdiğimiz tüm bilgiler ışığında Retinol krem kullananlar memnun mu sorusunu yanıtlamak istiyoruz. Her cilt bakım ürünü gibi uyguladıktan kısa bir süre içerisinde mucize olmasını beklememelisiniz. HC Retinol krem kullanımı düzenli olarak uygulandığı takdirde 6 hafta içerisinde cildinizdeki değişime şahit olabilirsiniz.

Retinol krem kullanan müşterilerimizin çoğu kuru saçlar için şampuan complexi de önerdiler

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?