Şaban Can Kurt Spotify ve tüm sosyal mecralarda

Şaban Can Kurt Spotify ve tüm sosyal mecralarda

Şaban Can Kurt Spotify ve tüm sosyal mecralarda
Şaban Can Kurt Spotify ve tüm sosyal mecralarda reklam
Bu içerik 868 kez okundu.Geçmişte çok sayıda projede yer alan ve telli mızraplı enstrümanıyla farklı orkestralara eşlik eden Şaban Can Kurt, ilk single’nı çıkararak büyük beğeni topladı.

Spotify, Youtube gibi mecralarda binlerce kişi tarafından dinlenen ve instagram, twitter ve  facebook gibi sosyal medya platformlarında da olumlu yorumlara konu olan “Saba Makamı Bağlama Taksim” isimli enstrümantal single; Şaban Can Kurt’un ilerleyen dönemde ortaya çıkaracağı diğer projelere de olumlu referans sağlamış oldu.

Şaban Can Kurt kimdir?

1995 Uşak doğumlu ve 3 kardeşin en büyüğü olan Şaban Can Kurt, dedesi ve babaannesi tarafından büyütülmüştür.

Çocukluğundan bu yana müziğe karşı büyük ilgisi olan ve babasının da yönlendirmesiyle bağlama çalmaya yönelen Kurt, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı mezunudur.

Mızraplı Telli Türk Müziği’nde oldukça başarılı olan Şaban Can Kurt çok sayıda ilde sahne almış ve önemli orkestralara da eşlik etmiştir.

Enstrümantal müziğin yanı sıra sözlü parçaları da bulunan Kurt, söz-müziği kendine ait eserlerini dinleyicileriyle buluşturmak için stüdyo çalışmalarına yoğun bir tempoyla başlamıştır.

Saba Makamı Bağlama Taksim

Kadir Gecesi’ne özel hazırladığı eseri Saba Makamı Bağlama Taksim ile Şaban Can Kurt; dinleyicilerinin “Bugüne yaraşır projen çok başarılı”, “Söyleyecek söz yok harika” ve “Emeğinize sağlık, tekrar tekrar dinledim” gibi çok sayıda yorumuna konu oldu.

www.sabancankurt.com   
www.instagram.com/sabancankurtofficial
www.twitter.com/sabancankurt  
www.facebook.com/sabancankurtofficial

https://open.spotify.com/artist/0adrPZtoq0P6cnk84SoVXp
https://www.youtube.com/watch?v=SS3yRfpVvz8

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor