Bamyayı Nasıl Temizlersiniz?

Bamyayı Nasıl Temizlersiniz?

Bamyayı Nasıl Temizlersiniz?
Bamyayı Nasıl Temizlersiniz? reklam
Bu içerik 586 kez okundu.
Reklam

 

 

Nefis bir bamya yemeği için neler yapılması gerekir? Ön hazırlıklar nelerdir? Bunların tamamını merak eden pek çok insana özel olarak hazırlanan bir kaynak yazımızda, ağza sürmeyi dahi istemediğiniz bu bamya ile ilgili olarak sizlere güzel bir yemek yapma aşamasından hazırlık neler olması gerektiği hakkında harika bilgiler sunacağız. İnternet üzerinden öğreneceğiniz gibi bamya nasıl temizlenir ile ilgili temizleme yöntemlerinde sizlere nasıl temizlik yapılacağı hakkında son derece hassas ve harika bilgiler sunacağız.

 

Sizlerde mutfağınızda sebze yemeği yapmak istediğinizde alternatif olarak düşüneceğiniz güzel yemeklerden biri de bamya yemeğini tercih edebilirsiniz. Günümüzde hızlı ve pratik bir şekilde, ekşili sulu yemeklerden biri olsun dediğiniz andan itibaren temizlemesi zahmetli olsa da güzel bir temizlik ile beraber lezzetine doyamayacağınız bu bamya yemeğini tercih edebilirsiniz.

 

Sıra geldi bamyayı ayıklama kısmına... Burada tabi ki bamyayı satın aldıktan sonra çok fazla beklemeden su altında temizleme yapmalısınız. Bu konuda suyu tazyikli şekilde akıtarak en iyi şekilde bamyayı temizleyebilir ve sert biçimde ovalamadan bamyayı ezmeyip temizleyiniz. Bamya nasıl yıkanır konusunda bilmeniz gereken şey doğrudan bamyaların sert bir şekilde ovalamadan yıkanması olacaktır.

 

Eğer bamyayı ayıklama aşamasına geçmek istiyorsanız bu aşamada bıçak yardımıyla bamyanın yenilmeyen tarafı olan sapını kesebilirsiniz. Ama kesme işinizi yaparken de uç kısımlarında oval şekilde yani huni biçiminde kesme işlemi yapmanız gerekir. Bu şekilde doğru bir kesim biçimi yakalarsanız, lezzetli şekilde de bamya yapmış olursunuz. İlgili bu aşamaya ne kadar dikkat ederseniz, en iyi şekilde de pişirme aşamasında salyalanma olmadan lezzetli bir bamya sahibi olmayı da kendiniz başarabilirsiniz.

 

En lezzetli bamya seçimlerinizde eğer imkanınız varsa pazar veya markette bamyaları siz elinizle almaya çalışınız. Bu sayede tohumu kaçmış diye sınıflandırılan bamyalar yerine daha lezzetli bamyaları seçebilirsiniz. Burada seçimlerinizi yaparken dikkat edeceğiniz şey, doğrudan bamyanın olgun olmasıyla alakalıdır. İri ya da olgun olmadığından emin olduğunuz bamyaları seçiniz. Bu şekilde daha lezzetli bamya seçmiş olursunuz ve kesik ya da yırtılma sorunu yaşanacak her türlü durumdan da yemeklerinizi pişirirken temizlemiş olursunuz

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..