Reklam
Reklam

EMNİYETLERDE ALMAN KURDU ÇOK TERCİH EDİLİR.

Köpekler kendi türlerine göre davranış biçimleri farklılık gösterebilir. Mesela K9 diye tabir edilen alman kurdu bunlar için en önemli örneği oluşturmaktadır. K9 sahibine olan güvene olsun onunla ilgili koruma içgüdüsü olsun diğer evcil köpeklere olan kendisine onlardan ayıran en önemli kolları teşkil etmektedir. K9 çok iyi koku alma yeteneği ile uyuşturucu kaçakçılarını yakalama da çok fazla tercih edilen kullanan yani daha doğrusu kullanılan bir köpek türüdür.

EMNİYETLERDE ALMAN KURDU ÇOK TERCİH EDİLİR.
EMNİYETLERDE ALMAN KURDU ÇOK TERCİH EDİLİR. reklam
Bu içerik 348 kez okundu.
Reklam

 

 

EMNİYETLERDE ALMAN KURDU ÇOK TERCİH EDİLİR.

Polislere ve eğitmenlerine saygısı alman kurdunun eşsiz bir sevgi ve saygısı vardır. Verilmiş olan her türlü komutu alan ve uygulayan köpektir. Çok iyi koku aldığı için çok fazla gümrüklerde havalimanlarında ve polis eğitim merkezlerinde tercih edildiğini biliyoruz.

 

ÇOBAN KÖPEĞİNDE KANGAL LİDERDİR

Köy ve buna benzer yerlerde de çoban köpekleri tercih edilir. Çoban köpekleri çobana yardımcı olan en önemli yol arkadaşıdır. Köpek satışı sitelerinden alınan kangalın saf olması önemlidir. Yani sürünün ayrıldığı zaman onu takip eden ve sürüyü bir araya getiren hayvanlardır. Bu hayvanlar bir tane veya iki üç dört tane aynı anda kendi aralarında görev dağılımı yaparak sürünün toplanmasında etkili rol oynayan çoban köpeği olabilir. Çoban köpekleri de her zaman duada kendisine adapte etmede zorluk çekmeyen bir köpek türüdür. Çünkü çobanlar koyunları dağılmaması için bu köpeklere o kadar çok güvenir ki kurtlar ve diğer saldırgan olan etobur hayvanlara karşı da aynı şekilde sürüyü koruması ve sahibine bilgi vermesi için de tercih edilen bir köpektir.

 

Ülkemizde ise dünyaca duyulmuş olan satılık yavru köpek ile alınan ve bir diğer köpek türü olan kangallar sivas ilinde çok fazla o yöreye ait tanınmışlığı arttırmada olumlu katkı veren canlılardır. Kangallar boyutları ve kuyruklarının şekli itibariyle diğer köpek türlerinden belirgin bir şekilde ayrılan bir ırktır. Yani çok fazla bir şekilde sahibine olan sevgisi tamdır. Sahibinin çevreden gelmiş olan saldırılara karşı tetikte olması için bir şey yapmasına gerek kalmıyor. Çünkü kangal çevreden gelen her türlü saldırıyı bertaraf etmek için sahibini korumak için hemen öyle atılır. Sadece kangal değil diğer köpek türleri de aynı şekilde sahiplerinin çevreden gelecek olan her türlü saldırıya ve her türlü meşakkate karşıda korumak adına atılan köpeklerdir.

 

KANGAL SİVASIN BİLİNİRLİĞİNİ ARTTIRMIŞTIR

Kangallar sadece Sivas'ta bilinirliği yoktur. Aynı şekilde İstanbul'da olsun veya Türkiye'nin diğer yerlerinde ve yurtdışında yaşayan Türkler tarafından da bilinen bir köpektir. Üstelik kangallı dünyada da hatırı sayılır bir şekilde bilinmeyen doğru ilerleyen türkiye'de yetişen köpek türü olarak bilinir kangallar ülkemizin coğrafyasında yetişen bizim coğrafyamızda rahat bir şekilde yaşayan en önemli çoban köpekleri arasında yer almaktadır. Köpekler insanlara insanlardan daha çok yardımcı oluyor. Hakikaten çünkü hayvanların sahiplerine olan sevgisi hem tam hem de onları koruma olan içgüdüleri hiçbir zaman eksilmiyor. Bu nedenle hayvanlar sahiplerine olan ilgisinin her zaman ve her yerde belirgin bir şekilde diğer insanlar tarafından da fark edilmesi işte zor olmuyor.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti