Nükleer Radyasyonda Güvenlik

Nükleer enerji kaynakları ve nükleer güvenliğin sağlanması konusunda yurt içi ve yurt dışında birçok proje yürüten Tok Medikal ve İstanbul Kurşun Sanayi Firmalarının yönetim kurulu başkanı Burak Tok ile ülkemizde kurulan Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili bir röportaj yaptık.

Nükleer Radyasyonda Güvenlik
Nükleer Radyasyonda Güvenlik tufan
Bu içerik 468 kez okundu.
Reklam

 

Nükleer santral gerekli midir ?

Öncelikle merhaba, 3. Dünya ülkesi dediğimiz ülkelerde bile onlarca nükleer santral mevcutken ülkemizde geç kalınmış ama nihai olarak yapımına başlanmış bir projedir. 

Nükleer santral tehlikeli midir ?

Şu an kurulan nükleer santraller en üst teknoloji ile, bütün güvenlik önlemleri alınarak kurulmaktadır. Ülkemiz teknik olarak bu seviyeye ulaşmış olup, profesyonel bir denetim mekanizmasına sahiptir.

Nükleer alanda neler yapıyorsunuz ?

Nükleer alanda radyasyon güvenliği ürünleri tasarımı ve üretimi yapmaktayız. Tıbbi, endüstriyel ve nükleer radyasyonda her üç dalda hizmet verebilen Türkiye’nin ilk işletmesiyiz. Çeşitli nükleer kaynakların bulundurulması, aktivitesi ve taşınması konusunda özel projeler yapmaktayız. Firmamız uluslararası görevli denetim kurumlarından kalite ve projelendirme yetki belgelerini almıştır.

Amerika ve Rusya gibi nükleer alanda uzun yıllardır tecrübeye sahip ülkelere bile ihracat yapmaktayız. Ürünlerimiz tasarımdan imalata kadar %100 yerli olarak kendi bünyemizde üretilmektedir. Ayrıca Bünyemizde, kurşun cam, kurşun levha, kurşun kaplama üretimi yapılmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı