Cnc Fason İşlemede Büyüyor

Cnc Fason İşlemede Büyüyor

Cnc Fason İşlemede Büyüyor
Cnc Fason İşlemede Büyüyor reklam
Bu içerik 570 kez okundu.
Reklam

Dünyada hızla büyüyen ülkeler arasında Türkiye bulunmaktadır. Türkiye'nin içerisinde çok fazla CNC fason kalıp imalatı üretimi firmalarının yer aldığını biliyor muydunuz? 

 

Bu firmalar eğitim konusunda makine tedariği konusunda yedek parça konusunda bakım konusunda ve iş ilanları konusunda yer alıyorlar. İşte bu kadar büyük olan bu pastanın herkes büyüdüğü ve ilerlediği günümüzde rekabet edebilmek için çok ciddi ve çalışmanın önemini idrak ediyor ve her geçen gün artan sektörde yer edinebilmek için çalışıyor. 

 

KALIP VE PİN İMALATINDA CNC TEZGAHLARDAN YARARLANILIR

Müşteri olarak çalışmalarımızı yapmak için her firmadan her zaman hizmet almayabiliriz. 

 

Bu nedenle iyi bir arge planını yapılması şarttır. CNC burç pin imalatı sanayinde arge önemli bir durum oluşturmaktadır. Yapacağımız her türlü durum ve konuda ciddi çalışmalı ve çalışma hayatına vereceğimiz önemi arttırmalıyız. 

 

Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi de çalışmayı arttırmakla ve yeni yeni elemanlarında iç piyasaya olan tedarik yerine yapmakla olacaktır. Eleman yoksa elbette görüşemeyiz. Aynı şekilde büyüyemeyiz. Büyümek bilgilerle için önemli olan bilgili ve yetenekli kişilerin bünyemizde yer aldığının farkında olmalıyız. Bu kişilere olan ihtiyaç da her geçen gün arttığını farkında olmalıyız. Oysa bu kişilerin isteklerini iyi dinlemeli ve onlar için uygun bir iş ilanı yapmalıyız. 

 

CNC ÇALIŞMA PRENSİBİ İLE TORNADA ALIN TORNALAMA DİŞ ÇEKME GİBİ İŞLEMLERİ YAPABİLİRİZ

Türkiye büyümede bir ilerleme de sıklıkla yetersiz durumda kalmıştır. Bu nedenle ülkemizin büyümesi ve ilerlemesi de bu gibi elemanların ve personelin çok olması ile meydana gelmektedir ve geleceklerdir. Daha çok çalışmalı ve iş hayatına önem vermeliyiz.

 

CNC işine önem vermeyen ülkeler gelişme ve büyüme de oldukça geri kalacaklardır. Çünkü yeni teknolojilere ayak uydurabilmek adına çok çalışabilmek ve ona göre de iş imkanları sağlamak gerekir. CNC sürekli büyüyen ve ilerleyen bir sektördür. Türkiye'nin otomobil ve uçak sanayisinin bu kadar çok Hale gelmesinin belirlenmesinin CNC teknolojisinin faydalarının oldukça olduğunu söyleyebiliriz. CNC birçok firmadan ve şirketlerin kendi aralarındaki rekabet ve büyüme imkanı sağlamasında oldukça ilkeli ve sektör haline gelmiştir. CNC Makine sanayi sayesinde ülkelerin rekabet edebilirliği yoğunlaşmış ve ciddi bir imkanlar oluşmuştur.

 

CNC KALIP İŞLEME FİRMALARINDA CAD CAM KULLANIMI VARDIR

CNC makine teknolojilerindeki kullanacak olan operatörlerinde bilgi seviyesi her zamankinden daha önemli olduğundan dolayı bu alana uygun operatörlerin çalışması ve ilerlemeyi sağlamaları önemlidir. Ülkemizin son günlerdeki yurtdışında olsun gerek yurtiçinde olsun rekabetini arttırabilmek adına yapacağı bütün çalışmalarda CNC makineleri olan önemi ve bu alanı olan eğitimi de sıklıkla yapmada destekleyici olması çok önemlidir. Türk Makine kimya endüstrisinin de burada belirttiğimiz üzere büyümesini ve ilerlemesini CNC teknolojilerin olan önemli olabileceğini tahmin edebiliyoruz. CNC teknolojisi ve Makine kimya endüstrisi cnc otomatlar ile de çok daha etkili ve pratik bir ürünleri yapma da seri hale gelmiştir. CNC Makine kimya endüstri seninle yapılacak olan birçok işlemler ve büyümek için artık daha seri halde yapılabilir hale gelmiştir. Teknoloji sırasında yer alan önümüzde ülkeler arası rekabette de bu teknoloji olacak olan yatırımların belirleyici rol oynayacağını düşünüyoruz.

 

CNC alanında ilerlemek ve büyümek için çok fazla çalışma alanına genişletmenin ihtiyaç vardır.

 

GÜNÜMÜZDE 3 EKSEN 4 EKSEN 5 EKSEN TEZGAHLAR SIK KULLANILIR

Ülkemizde ve CNC fason işleme işi yapan şirketler büyülü ve küçük olarak bulunmaktadır.

 

Her bir firma işlemlerinde özel sıhhi tesisat parçaları olsun veya makine parçaları olsun veya başka bir yedek parça imalatı da da da bulunuyorlar. 

 

Bu işlemleri freze ve torna gibi makinelerde özel metal işleri işlerken ciddi ve titiz bir şekilde çalışmaya özen gösteriyorlar. Bu hizmetleri veren firmalar sektörlerde birçok yabancı ülkedeki şirketleri veya yan sektörlerinde hedeflemek rekabet edebilmek için ciddi arge çalışmasında bulunuyorlar. Her şey bir proje ile başlar ve rakiplerinin ilerlemiş olduğu ciddi projelere inceledikten sonra kendileri için de bir yol haritası hazırlamaya koyulurlar. Türkiyede ise üstelik CNC makine imalatı bulmak için belli başlı organize sanayi bölgelerinden ziyaret edebilirsiniz. 

 

CAM PROGRAMI İLE DEVİR İLERLEME HESAPLARI VERİLEBİLİR

Her firma farklı farklı parça üretim yapan ve çeşitli gruplar haline ayrılmış olarak çalışmaktadır. Parça imalatı işlemlerinde de iş ilanlarını verirken de ona uygun olarak eleman tedarik etmek için çalışmaktadırlar. 

 

Özellikle seri imalat işlemlerinde Kayar otomat gibi makineler ile de çok ciddi ve hızlı bir şekilde imalatları yapabiliyorlar. Bir diğer kanal açma ve bağlama gibi işlemleri torna makinelerinde yürütmektedirler. 

 

Öncelikle size almış oldukları imalat talepleri inceledikten sonra talaşlı imalatı yaptırmak istediğiniz sizlere uygun makineleri ile ayarlayarak imalat işlemlerini organize bir şekilde başlıyorlar.  Aynı şekilde yurtdışı için de geçerlidir. Yani bu makinelerin avantajları saymakla bitmiyor. Şu an için CNC makinelerinin tarihçesini tam olarak bilmiyoruz ama makineleri oluşturan parçalar nelerdir? Bu gibi sorunları kısaca cevaplamış olalım. CNC dik işleme merkezi freze makinesi için spindle tabla takım magazine kontrol paneli soğutucu üniteleri gibi parçalardan meydana gelir. Bütün bu parçalar programda yer alan hesapları işlerken çok ciddi ve titiz bir şekilde çalışmalarını yürütür. 

 

İŞKUR VE MEGEP KURSLARI EĞİTİMLERİ İLE MAKİNE TEKNOLOJİSİ EĞİTİMİ

 

Üstelik son derece hassas bir işlemleri yapmak için imalat sürecine destek sağlar. CNC dışında bir de düğmeli kontrol panelleri de bulunur. Bunlar ise genellikle manuel ekranı  oluşturur. Sadece dijital bir bilgi ekranı vardır. 

 

Üretim sistemi içinde birden fazla CNC türleri olabilir. Bir üstte yazımızda da belirttiğimiz manuel tezgahlarda olabilir. Bunlar arasındaki CNC ve NC arasındaki farkı şöyle izah edebiliriz. CNC çok daha fazla hızlı ve hassas işleme yapabilir. Yani plastik enjeksiyon kalıpları ve buna benzer birçok şişirme kalıbı olsun bunları yerine getirebilir. NC nedir niye soracak olur isek daha çok manuel tezgahları oluşturur. 

 

CNC dik işleme merkezi operatörleri veya taşlama operatörü abkant büküm operatörleri borverk tezgahı kesim makinesi gibi operatörlerde imalatı etkin rol oynayan kişilerdir. Bu operatörler talaşlı imalat yöntemlerini ahşap kesim olsun metal kesim olsun veya lazer ile kesim su ile kesim veya televizyonda kesimlerde farklı farklı makinelerde rol oynayan kişilerdir. İkinci el temiz bir CNC makineniz olsun veya yeni mahkemeniz olsun bilgili makine teknisyenlerinin olması çok önemlidir. G kodları yazarken de program yazma ve bu programlarında program örnekleri indirmek için de araştırma yapabilmeleri de eğitim seviyeleri hakkında biraz daha bilgi sunar. Bir üstteki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere satılık olarak almış olduğunuz veya kiralık olarak şu anda elimizde bulunan makinelerin izin darbe almadan ciddi ve titiz bir şekilde çalışması adına ve Bor yağı gibi bakımları içinde bilgili ekipmanlara ve çalışan kişilere ihtiyaç vardır. 

 

İŞ PARÇASI VE TAKIM SIFIRLAMA İŞLEMLERİNİ YAPMAK ÖNEMLİDİR

Bu operatörler ilgili kursu alarak veya internetten almış oldukları ders notları sayesinde kendilerini eğitir. Akıllarına kalan tek soru ise CNC operatörü maaşları ne kadar alır saat ücreti gibi ve bir yerde firmanın çalışma prensibi hakkında bilgi almak için akıllarındaki yer alan soruları gidermek için düşünmeye başlarlar. Eğer çalışmaya kanaat getirirlerse 3 veya 4,5 eksen tezgahlarda çalışmak için anlaşırlar.


 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı