Sercan Öztürk "Peyik" Albüm Çalışmalarını Hızlandırdı

Sercan Öztürk
Sercan Öztürk Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 398 kez okundu.
Reklam

Pandemi döneminde online konser veren Sercan Öztürk, yeni albümünü açıkladı. Yeni çıkacak albümünün isminin "Peyik" olacağını açıklayan Öztürk, bu albümde Alevi Bektaşi deyişlerini sürdüreceğini açıkladı. Önceki albümleri olan Makam-ı Vahdet, Pir ile Talip ve Hece albümlerinde olduğu gibi, aynı çizgiye devam etme kararı alan ve yine enstrüman olarak Dede sazı ve Cura ile birlikte ayrıca bas gitar ile müzik ritmini oluşturarak, geçmişin ezgilerini yeniden yorumlayacak. 

Sivas'lı olan Sercan Öztürk, yetişmiş olduğu kültürü eserlerinde dinleyicileri ile paylaşıyor. Yapmış olduğu albümlerde bunu en iyi şekilde yansıtan Öztürk, çocukluğunda dinlemiş olduğu sanatçıların türkülerini, bugün albümlerinde yayınlayarak vefa borcunu müziği ile ödüyor. 

Alevi Bektaşi deyişlerini, doğru enstrümanlar ile yorumlayan ve Youtube ile birlikte, ayrıca @delidervis_ mahlasıyla instagram üzerinde yayınlayan Sercan Öztürk, dinleyicileri ile aktif olarak söyleşilerde düzenliyor. Dinleyicilerinden gelen sorulara cevap veren ve ayrıca hem online konserlerinde, hem de söyleşilerinde gelen türkü isteklerine kayıtsız kalmayan Öztürk, bunları da ara ara paylaşarak kulakların pasını siliyor. 

Yeni Albüm "Peyik" Yollarda

Yeni albümünde Kul Himmet’ten, Şah Hatayi’den, Ahmed Edib Harabi’den deyişleri seslendireceğini açıklayan Öztürk, haberci anlamına gelen "Peyik" ile Cem'in muhabbetini dinleyicileri ile buluşturuyor. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı