Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışmaktadır?

Taşların ve madenlerin küçültülerek yol, yapı sektöründe kullanılacak hale getirildiği yerler kırma eleme tesisi olarak adlandırılmaktadır. Taşlar veya madenler doğal olarak oldukça sert yapıya sahiptirler.

Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışmaktadır?
Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışmaktadır? Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 272 kez okundu.
Reklam

Taşların ve madenlerin küçültülerek yol, yapı sektöründe kullanılacak hale getirildiği yerler kırma eleme tesisi olarak adlandırılmaktadır. Taşlar veya madenler doğal olarak oldukça sert yapıya sahiptirler. Özellikle bazı taşlar fazlasıyla serttir. Bundan dolayı onları kırmak ve küçültmek için özel ekipmanlar gerekmektedir. İşte kırma eleme tesislerinde de bu ekipmanlar yer almaktadır. Bu ekipmanlar aracılığıyla taşlar ve madenler kırılmakta ve küçültülmektedir. Aynı zamanda adından da anlaşılacağı üzere eleme işlemi de gerçekleştirilmektedir. Bu tesislerde kırma, eleme ve yıkama yapılmaktadır. Bu üç işlemin yapıldığı yerlere kırma eleme tesisleri diyebiliriz.

Kırma eleme tesislerinde iş yapabilmek için birçok ekipman gerekmektedir. Uğurmak bu ekipmanların, makinaların üretimini yapan en başarılı markalardan birisidir. Dünya üzerinde birçok ülkeye de satış yapan Uğurmak markası birçok kırıcı, elek, yıkayıcı gibi seçenekler sunmaktadır. Bütün bu seçeneklere ulaşmak için internet sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır, site üzerinden merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceksiniz.

Darbeli Kırıcı Nasıl Bir Görev Alır?

Darbeli kırıcının kırma eleme tesisinde görevi oldukça büyüktür. Genellikle ilk aşamada görev alan darbeli kırıcı, büyük ve sert taşları küçültme noktasına görev almaktadır. Bu kırıcı taşları oldukça küçültebilse bile çok daha ufak hale getirmek için farklı kırıcılar da kullanılmaktadır. Bu yüzden tesislerde birden fazla aşamadan söz edilebilmektedir. Darbeli kırıcılardan daha çok verim almak için Uğurmak tarafından geliştirilen CDK serisini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. CDK serisi darbeli kırıcıdan en fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Tersiyer Kırıcı ile İnce Boyutlu Malzemeler Üretilir

Tersiyer kırıcılar, darbeli kırıcılardan çok daha küçük parçalar üretilmesini sağlamaktadır. Bu parçalar da yol yapımı gibi birçok yapım içerisinde kullanılmaktadır. Tersiyer kırıcı için önerilebilecek seri UTK serisidir. UTK serisi yüksek toz oranına sahiptir ki bu durum tersiyer kırıcıya dair en önemli noktalardan birisidir. Bu önemli özelliğinin yanında bakımının kolay olması ve güvenli olması da artı bir özelliğidir. Bu özelliklerinin yanında çeşitli avantajlara da sahiptir. Ürün hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyat hakkında iletişim kurmak için Uğurmak’ın internet sitesine gidebilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..