Youth Projects Group Tarafından Bilim İnsanlarına Destek Programı

Bilimci ya da bilim insanı; evrene yönelik olgulara ve değişik değişkenlere yönelik olan bilimsel şekilde veri elde etme tekniklerinin tümünü kullanarak bilgi almaya çalışan kişi olarak ifade edilir.

Youth Projects Group Tarafından Bilim İnsanlarına Destek Programı
Youth Projects Group Tarafından Bilim İnsanlarına Destek Programı tufan
Bu içerik 310 kez okundu.
Reklam

Bilimci ya da bilim insanı; evrene yönelik olgulara ve değişik değişkenlere yönelik olan bilimsel şekilde veri elde etme tekniklerinin tümünü kullanarak bilgi almaya çalışan kişi olarak ifade edilir. Daha sınırlı olarak bakıldığı zaman ise bilimsel teknikleri kullanan bir birey şeklinde tanımlanır. Buna göre de kişi, bilimin bir ya da birden fazla alanında uzman sayılabilir. Bilim insanları; matematiksel, sosyal alanlar ve fiziksel alan başta olmak üzere pek çok alanda araştırmalar yaparlar. Bu kişiler genel olarak olaylar hakkında detaylı sorular sorarlar ve yine bu soruları sistematik bir şekilde yanıtlamaya çalışırlar. Bu tür insanlar karakterleri gereği de fazlaca meraklı olurlar. Ayrıca gözlem yetenekleri de son derece fazladır.

Youth Projects Group Tarafından Bilim İnsanlarına Sunulan Destek Programları

 

Youth Projects Group kapsamında düzenlenecek olan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programına yapılacak olan son başvuru tarihi 16 Nisan şeklindeydi. Belirtilen tarihi kadar eksiksiz bir şekilde başvuru yapmış olan öğrenciler, bilim insanları ya da ilgili kişiler; 2021 yılının birinci dönemi olarak tabir edilen süre zarfı içinde programa katılım sağlayacaklar.

Youth Projects Group, ülke genelinde bilim insanlarının yanı sıra bilim insanı olma potansiyeli taşıyan öğrencilere ve araştırmacı kişilere de bu tarz eğitici programlar düzenlemektedir. Düzenlenmiş olan bu programlar sayesinde Türkiye her geçen gün bilim alanında ilerlemeler kaydeder.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..