Reklam
Reklam

Floyd’un kız arkadaşı polisin öldürdüğü Wright’ın öğretmeni çıktı

Geçen yıl ABD'de polis gözaltısı sırasında öldürülen siyahi George Floyd ile yine polis tarafından öldürülen Wright arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı.

Floyd’un kız arkadaşı polisin öldürdüğü Wright’ın öğretmeni çıktı
Floyd’un kız arkadaşı polisin öldürdüğü Wright’ın öğretmeni çıktı
Bu içerik 85 kez okundu.
Reklam

Floyd’un ve Daunte Wright’ın ailelerinin avukatı olan Ben Crump’ın düzenlediği basın toplantısında konuşan Wright’ın halası Naisha Wright, Floyd ile ailesi arasında bağlantı olduğunu ifade ederek, Floyd’un kız arkadaşı Courteney Ross’un yeğeninin eski öğretmeni olduğunu belirtti. Hala Wright, “Bugün öğrendiğimiz şey ailemin bu kişi ile bağlantısı olması. Onun kız arkadaşı yeğenimin öğretmeniymiş” ifadelerini kullanarak, yeğeninin kanının polisin ellerinde olduğunu vurguladı. Basın toplantısında ismi geçmemiş olan Floyd’un kız arkadaşı 45 yaşındaki Ross, geçtiğimiz günlerde Floyd ile olan ilişkisi ile alakalı Floyd’un ölümüne neden olan eski polis Derek Chauvin’in yargılandığı davada ifade vermişti. Floyd’un kız arkadaşı polisin öldürdüğü Wright’ın öğretmeni çıktı #1 Wright’ı vurarak ölümüne neden olan polis memuru Kim Potter görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa açıklamasının ardından Washington County Avukatlık Ofisi’nden Avukat Pete Orput, Wright’ın ölümüne neden olan Potter’ın 2. derece cinayet ile suçlandığını bildirmişti. Minnesota Suçlu Tutuklama Bürosu (BCA) tarafından yapılan açıklamada ise, Brooklyn Center Polis Memuru Potter’ın Wright’ın öldürülmesiyle bağlantılı olarak yerel saat 12:30’da gözaltına alındığı belirtilmişti. BCA, Potter’ın Minnesota’da yer alan Hennepin Country Hapishanesi’ne yollanmasının beklendiğini ifade etmişti.
Emniyet Müdürü Gannon da istifa etmişti Potter’ın istifasının ardından Wright’ın vurularak öldürülmesini kaza olarak nitelendiren Brooklyn Center Emniyet Müdürü Tim Gannon’da dün istifa etmişti.
ABD polis şiddeti Cinayet
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti