Reklam
Reklam

Osmaniyeli 'şemsiye ile uçan adam' da uzaya gitmeye aday

Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda, çalıştığı sebze halinde şemsiye ile uçan Sadık Kocadallı, Türkiye’nin uzay çalışmalarını değerlendirirken, “2023'te ben de uzaya gitmek istiyorum” dedi.

Osmaniyeli 'şemsiye ile uçan adam' da uzaya gitmeye aday
Osmaniyeli 'şemsiye ile uçan adam' da uzaya gitmeye aday
Bu içerik 52 kez okundu.
Reklam

2019 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çıkan hortumda, çalıştığı sebze halinde, üzerine çıktığı şemsiye ile havalanmasıya işçi Sadık Kocadallı, “Şemsiye ile uçan adam” olarak Türkiye uzun süre gündemde kalmıştı. Kocadallı, Türkiye'nin uzay programı hakkında konuştu.
“2019 yılında şemsiye ile denedim olmadı.” diyen Sadık Kocadallı, Türkiye’nin uzay çalışmalarını değerlendirerek uzaya gitmek istediğini söyledi. Osmaniyeli şemsiye ile uçan adam da uzaya gitmeye aday #1 Kocadallı, “2019'da gitmeyi başaramadık Allah izin verirse 2023'te gitmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz uzaya gitmek, şemsiye ile olmaz tabii, uzay aracı ile biz gideceğiz. Astronot kelimesi yerine, uçan adam kullanılması daha güzel olurdu.” dedi. Osmaniyeli 'şemsiye ile uçan adam' da uzaya gitmeye aday Osmaniyeli şemsiye ile uçan adam da uzaya gitmeye aday #2 Hortumda uçan Sadık Kocadallı’nın yanında bulunan pazarcı esnafı Mehmet Şabap ise “2019’da uzaya gidemedik ama 2023'te hep beraber uzaya gideceğiz. Arkadaşımız zaten uzaya kadar çıktı, ama tam gidemedi, elektrik telleri olmasaydı çok giderdi arkadaşım.” dedi. Şemsiye ile uçan adam Sadık Kocadallı’nın 2023’te uzaya gitme hayaline esprili destekler de diğer pazarcı esnafından geldi. Osmaniyeli şemsiye ile uçan adam da uzaya gitmeye aday #3 Osmaniyeli şemsiye ile uçan adam da uzaya gitmeye aday #4
Türkiye Osmaniye kadirli uzay
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti