Reklam
Reklam

Burun Ameliyatı Sonrasında Tampon Koyuluyor Mu?

Burun Ameliyatı Sonrasında Tampon Koyuluyor Mu?

Burun Ameliyatı Sonrasında Tampon Koyuluyor Mu?
Burun Ameliyatı Sonrasında Tampon Koyuluyor Mu? reklam
Bu içerik 1496 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüzde rinoplasti olarak da bildiğimiz estetik burun ameliyatları, genel anestezi altında tamamen uyutularak yapılmaktadır. Hastaların tamamen uyuduğu için de hiçbir şekilde ağrı da duyulmamaktadır. Burunda yapılacak olan işlemlere göre de değişiklik göstermesi ile birlikte estetik burun ameliyatı ortalama olarak 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Kapalı veya açık teknik olarak da tanımlanabilen her 2 tekniği de burunların tiplerine göre kullanmaktadırlar. Ultrasonik rinoplastiler ile kemiklerde kırma işlemleri yapılmadan özel bir alet ile inceltilerek hastalardaki travmatik işlemleri ve yumuşak doku harabiyetlerini de azaltarak, ameliyatlar sonrasında morluk ve şişlik oluşumlarının da en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Burun şekilleri düzeltilirken aynı zamanda varsa nefes alma sorunları da giderilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrasında Tampon Koyuluyor Mu?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle tamponlar konulmamaktadır. Tampon koyulması gereken durumlarda da eskisi gibi bez tamponlar koyulmamaktadır. Burunların içerisine silikon tabakalar yerleştirilir. Bu durumda ameliyattan sonrasının oldukça konforlu geçmesini de sağlamaktadır.

Günümüzde insanlar sıklıkla bu estetikleri tercih etmektedir. Özellikle de ülkemizde kadınlar tercih etmektedir. Eskiden bu ameliyatlar sadece estetik için yapılmaktaydı. Ancak günümüzde artık insanlar burun sorunlarını gidermek amacıyla bu ameliyatları yaptırmaktadırlar. Nefes alma ve benzeri gibi sorunlar bu operasyonlar sonucunda ortadan kaldırılmaktadır. Bu yüzden eğer ki sizlerde böyle sorunlar ile karşılaşıyorsanız bu operasyonları tercih ederek bu sorunlardan oldukça kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti