Reklam
Reklam

Bakan Albayrak’tan Döviz Artış Yorumu

Bakan Albayrak’tan Döviz Artış Yorumu

Bakan Albayrak’tan Döviz Artış Yorumu
Bakan Albayrak’tan Döviz Artış Yorumu reklam
Bu içerik 2888 kez okundu.
Reklam

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunmuş olduğu Tarafsız Bölge programında, ülke ekonomisine dair önemli açıklama yaptı. Döviz’deki dalgalanmalarla ilgili konuşan Bakan Albayrak, "Kurdaki gelişmelerle ilgili etkilenme eskisine göre çok daha az. 2 yıl öncesine bugün Türkiye ekonomisi çok daha kuvvetli." dedi.

"ESKİDEN KUR DAHA FAZLA ETKİLİYORDU"

Kur algısıyla ekonomi ölçme konusunda bir psikolojiye girildiğini söyleyen Bakan Albayrak, "Dolar mı maaş alıyorsunuz? Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu. Şimdi ekonomi alanında bir dönüşüm var. 2 yıl önce de bu seviyelerdeydi. İlerleyen süreçte düştü" dedi.

"TÜRKİYE'DE SALGINDAN EN AZ ETKİLENEN ÜLKELERDEN BİRİ"

Albayrak, iki yıl öncesine göre Türkiye ekonomisinin bugün çok daha kuvvetli olduğunu belirterek, "Dünya tarihinin en büyük ekonomi krizi yaşanıyor. Bana göre iyi, size göre kötü. Hayır. Tüm dünya haritasına bakalım. Salgından gelişen ve gelişen teknolojiyi teknolojiyi ülkeler ne kadar etkilenmiş. Bu noktada en az etkilenen ülkelerden bir tanesiyiz. Borsa performansın pek çok ülkede küçülme ve düşme yaşamış, Türkiye daha iyi noktada. Güney Afrika, Brezilya, Meksika % 20-25 para birimlerinde değer kaybetmiş.Türkiye % 17-18 etkilenmiş. Büyüme rakamları açıklandı. Amerika % 33, Avrupa % 15'lerde daralma yaşadı. Yine en az etkilenen ülkelerden birisi olacağız." diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Kur iner, çıkar. Olması gereken, finansal güvenlik ve ekonomik altyapı noktasında Türkiye'nin tüm bu dalgalanmaları kontrollü şekilde yönetmesi" dedi.

"TÜRKİYE YÜZDE 5 KÜÇÜLECEK' DİYENLER YİNE YANILACAK"

"Türkiye'nin % 5 küçülecek" iddiasında bulunanların yine yanılacağını söyleyen Albayrak, "Tahminimiz eksi 2 ile 1 arasında. Dünya ortalamasından çok daha iyi. Tüm veriler toparlanmanın kuvvetli şekilde başladığını gösteriyor. Normale dönme sürecinde katedilen her yol daha pozitif yansıyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak : https://sondakikafinans.com/

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti