Reklam
Reklam

Rinoplasti(Burun Estetiği) İşlemi Türleri - 2

Rinoplasti(Burun Estetiği) İşlemi Türleri - 2

Rinoplasti(Burun Estetiği) İşlemi Türleri - 2
Rinoplasti(Burun Estetiği) İşlemi Türleri - 2 reklam
Bu içerik 2085 kez okundu.
Reklam

 

Sağlık Aktif Sitesi Rinoplasti (Burun Estetiği) işlem türleri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırıyor. Ayrıntılar;

Septo-Rinoplasti(Burun Estetiği)

 

Septo-rinoplasti genellikle burnunuzdan nefes alma şeklinizi iyileştirmek için yapılır. Bu genellikle septum deviasyonu olan hastalar için yapılır. Septum, burun deliklerini bölen burnunuzun içindeki kıkırdak ve kemiktir. Cerrahınız mukozada (burnunuzun içindeki astar) bir kesi yapacak ve bükülmüş parçaları çıkarmak için onları düz bir pozisyona getirerek temiz nefes almaya izin verecek şekilde kemik ve kıkırdaktan kaldıracaktır. Bu prosedür nefes alma şeklinizi iyileştirecek ve burnunuzun görünümü de ayarlanabilecektir.

 

Gergedan Ucu Cerrahisi

 

Gergedan ucu ameliyatı, altta yatan kıkırdağın yapısını değiştirerek burnun şeklini değiştirmek için yapılır. Yara izini en aza indirmek için çoğu değişiklik burnun içinden yapılır. Cerrahınız burun yapınız için mükemmel bir uç oluşturabilir.

 

Hastaların geldiği bazı yaygın durumlar şunlardır:

 

- Büyük uç - bu, muhtemelen kalın deri nedeniyle, burnun ucunda yuvarlak bir görünümdür.

- Eğri uç - bir burun deliği diğerinden daha büyük görünebilir veya burun bir tarafa eğimli olabilir ve bu da asimetrik bir görünüme neden olabilir.

- Genişleyen burun delikleri - burun delikleri daha büyük olduğunda ve daha uzağa yayıldığında kalkık veya düz bir burun görünümü oluşturduğunda.

- Kancalı uç - bu, burnun dışarı çıktığı ve aşırı uzun olduğu, özellikle hastanın profilinde fark edildiği zamandır.

 

Ameliyatsız Rinoplasti(Burun Estetiği)

 

saglikaktif.com  haberine göre   Bu çok yaygın bir başka rinoplasti şeklidir. Cerrahi ve invazif değildir ve çok küçük kusurları düzeltmek için kullanılan enjekte edilebilir bir dolgu içerir. Bu, burun şeklinde minimum değişikliğe ihtiyaç duyan müşteriler için popüler bir seçimdir. Zamanla dolgu maddesinin çözülmeye başlayacağını ve daha fazla tedaviye ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın.

Kaynak : https://saglikaktif.com/estetik/

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti