Reklam
Reklam

Kod Yazmak Ne İşe Yarar?

Kod Yazmak Ne İşe Yarar?

Kod Yazmak Ne İşe Yarar?
Kod Yazmak Ne İşe Yarar? reklam
Bu içerik 1375 kez okundu.
Reklam

 

Günümüzde teknoloji çağında bulunmaktayız. Hayatlarımızın her alanını teknolojik aletler işgal etmiş durumdadır. Biz teknolojik aletleri kullanıcı gözüyle görsek de kullandığımız en ufak teknolojik aletlerin altında binlerce satır kodlar bulunmaktadır.

Sizlerde biliyorsunuz ki geleceğin mesleklerinden biriside programcılık olmaktadır. Bu sebeple birçok büyük üniversite ve şirketler geleceklerimizi oluşturmakta olan çocuklara yönelik kodlama kursları ve kodlama oyunları geliştirmeye başlamışlardır. Bunların yanı sıra kodyapıştır siteleri üzerinden kod yazan insanların paste2 platformlarını da sıkça kullanmaktadırlar.

Zira kod yazmak bu alandaki uzmanların söylediklerine göre sadece geleceklerini parlak hale getirmeyecek bunun yanı sıra onları çok daha fazla analitik düşünen, mantıklı veya bilimsel insanlar yapacaktır. Bütün bu sebeplerden dolayı programlama modern çağın en değerli ve gerekli becerilerinden birisi haline gelmiştir. Başlığımızdaki sorunun cevabı ise burada net bir şekilde ifade edilmiştir.

Günümüzde herkes bu alanda eğitimler alacak kadar şanslı olmayabilir. Fakat bu konularda kendi kendinizi geliştirmek ve ilerletmek için önünüzde pek çok imkanlarda bulunmaktadır. Bizlerde sizleri düşünerek programcılığa başlamanız için 10 adım belirledik ve sizlere sunacağız. Bu adımlar;

1-Öncelikle neden kod yazmak istediğinizi çözün

2-Doğru programlama dillerini seçiniz

3-Ufak adımlarla başlayın ve sabırlı olun

4-Çocuklar için geliştirilmiş uygulamaları deneyin

5-Çevrimiçi ücretsiz eğitim sitelerine yönelin

6-Kodlama kurslarına başvurun

7-Ücretsiz programlama kitapları elde edin

8-Kodlama oyunlarını oynayın

9-Bir mentor edinin ya da bir başkasına mentorluk yapın

10-Başkasının kodlarını inceleyin

Sizlerde bu adımları izleyerek programcılığa yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Bu adımları izlediğiniz takdirde sizlerin de ilgisini çekecektir.

Ayrıca bunların yanı sıra artık günümüzde kod yazanlara destek olan ve işlerini kolaylaştıran siteler de bulunmaktadır. Bu sitelerden bir tanesi de kodyapıştır sitesi olmaktadır. Artık insanlar bu siteler sayesinden işlerini oldukça kolay hale getirebiliyor ve kendilerini geliştirebiliyorlar. Bu siteler sizlere en çok araştırılan ve talep edilen paste2 imkanını da sunmaktadır. Bu site siz kullanıcılarına ücretsiz hizmetler sağlayarak alanında güvenilirliğini kanıtlamaktadır. Bu siteler sayesinde arkadaşlarınızla ücretsiz olarak kodlamalarınızı paylaşmanız da artık çok kolay olmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti