Reklam
Reklam

Fut Saç Ekimi Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fut Saç Ekimi Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fut Saç Ekimi Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Fut Saç Ekimi Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler reklam
Bu içerik 598 kez okundu.
Reklam

 


Saçlar vücudumuzun, her daim özenli bakım isteyen yerlerinin başında gelir. Parlak, güçlü, kısa, uzun, gür, seyrek, dalgalı, düz gibi birçok çeşidi ve boyutu vardır. Fakat bazı nedenlerden ötürü saçlarında ciddi kayıplar yaşayan, ya da kellik sorunu olan birçok insan bulunduğu unutulmamalıdır.

 

Kellik denilince her ne kadar akla önce erkekler gelse de, bu problem kadınları da önemli ölçüde ilgilendirir. Çünkü bilindiği üzere genetik sorunlar sadece erkeklerde görülen bir durum değildir. Tabi ki bu sorun epey can sıkıcı bir durumdur. Fakat çeşitli çözüm yolları, çeşitli kalıcı çözümler olduktan sonra, bu sorunu yaşayanların artık can sıkmamaları gerektiği ortadadır. Bu kalıcı çözümler saç ekimi olarak tanımlanır.

Saç ekimi de kullanılan teknikler açısından kendi içinde sınıflandırılabilir. Örneğin fut saç ekimi tekniğinde olduğu gibi. Bu teknik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız gelin hep beraber fut saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenlere bir göz atalım. Saç ekiminin, saçın bulunduğu bölgeden saçın olmadığı bölgeye nakledilmesi işlemi olduğunu az çok biliyoruz. Öyleyse fut saç ekimi tekniği hangi amaçla kullanılır? Fut saç ekimi tekniği bahsedilen bu nakil işleminden şu farkla ayrılır. Ayrıca bu farkın fut saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenlerin başında geldiğini söyleyebiliriz. Fark, ense civarından alınan bir şeridin saçın çıkmadığı sorunlu bölgeye aktarım işlemidir. Yani fut saç ekimi tekniğinde enseden bir şerit alınması durumu söz konusudur. Bu durumun avantajlarından çok dezavantajlarının olduğunu söyleyebiliriz.  Çünkü fut saç ekimi tekniği kullanıldıktan sonra dinlenen hastaların şikâyetleri, şerit alma işleminden dolayı ensede yara izi kalması, operasyon esnasında ağrı hissettikleri, sadece operasyon sırasında değil, sonrasında da ağrıların devam etmesi hatta şişliklerin oluştuğunun söylenmesidir.

Bu şikâyetler göz önünde bulundurulduğunda saç ekimi yaptırmak isteyenlerin aklında büyük soru işaretlerinin oluşması son derece normaldir. Ama şu bir gerçektir ki her hastanın isteğine göre bir teknik uygulanması çoğu zaman mümkün olmayabilir. Size bu konuda en kesin ve en doğru bilgileri yine doktorunuz verecektir.

Kaynak : http://www.sacekimmerkezi.com/

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti