Reklam
Reklam

Bollywood Filmleri Neden Bu Kadar Başarılı?

Bollywood Filmleri Neden Bu Kadar Başarılı?

Bollywood Filmleri Neden Bu Kadar Başarılı?
Bollywood Filmleri Neden Bu Kadar Başarılı? reklam
Bu içerik 1384 kez okundu.
Reklam

 

Genel olarak Avrupa ve Amerika sinemaları konuşulsa da Bollywood adıyla bilinen Hindistan sinema endüstrisi de başarı yakalayan filmleri içermesiyle biliniyor. Filmci dayı içerisinde de Bollywood yapımı olan filmlere denk gelmek mümkün olabiliyor. Bu filmlerin temel olarak tercih edilmesinin ana sebebi, insanların maddi açıdan uygun bir biçimde eğlenmelerine olanak tanıması olarak görülebiliyor. Her bir Hint filminin 3.5 ile 4 saat aralığında sürmesi, maddi açıdan düşük seviyelerde seyreden halkın sinemayı tek eğlence aracı olarak görmesinden kaynaklanıyor. Hindistan’ın nüfusunun oldukça fazla olması da bu filmlerin gişe rakamlarının yükselmesinin temel nedeni olarak görülebiliyor.

Bollywood Filmlerinin Hindistan Ekonomisine Katkısı

Hint filmleri içerisinde fazlasıyla figüran ve kamera arkası ekibinin kullanılması ciddi bir istihdam yaratabiliyor. Hindistan halkının film izle doğrultusunda hareket etmesine bağlı olarak da her geçen gün yeni yapımların ortaya çıkmasıyla beraber, çoğu sayıdaki kişinin bu sektör içerisinde aktif bir yer almasının temel nedeni olarak görülebiliyor. Kısa sürede oldukça uzun süren filmlerin çekimlerinin gerçekleştirilmesi de buna bağlı olarak gerçekleştirilebiliyor. Bundan dolayı da ekonomiye ciddi bir avantaj sağlayan Bollywood film sektörü, son zamanlarda Dünya’ya açılmasıyla beraber ciddi bir gelir kaynağı olarak da görülebiliyor.

Bollywood Filmleri Ülkemizde Rağbet Görüyor Mu?

Hint yapımları, son zamanlarda ülkemizde de rağbet görmeye başladı. Her ne kadar vizyonda fazla yer bulamasalar da geçen yıllara nazaran daha fazla tanınarak izlenen projeler olarak ifade ediliyor. yerli film izle  türünde var olan projelerinin yanı sıra bol dans figürleri içeren dram ya da macera türündeki yapımlar, belirli bir kitle tarafından takip edilmektedir. Öte yandan film yıldızlarının ülkemizi ziyaret etmesi de bizim ülkemizde yayılmaya başladıklarının göstergesidir.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti