Reklam
Reklam

Dijital Platformların Sinemanın Geleceğine Etkisi

Dijital Platformların Sinemanın Geleceğine Etkisi

Dijital Platformların Sinemanın Geleceğine Etkisi
Dijital Platformların Sinemanın Geleceğine Etkisi reklam
Bu içerik 1716 kez okundu.
Reklam

 

Günümüz dünyasında her şey dijitalleşmeye başlasa da sinema da bundan az buçuk üzerine düşenleri almaya başladı. Kişilerin sinemaya gitmek yerine ellerinin altındaki cihazlardan film izlemeye yöneldikleri bir zamanda bulunuyoruz. Filmci Abi gibi bir site içerisinde de bulabileceğiniz tüm bu filmleri aylık belirli bir ücret ödeyerek izleme şanslarını kullanmaya başladılar. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan Corona salgınıyla beraber bu rakamların daha da arttığını söylemek mümkün olabiliyor. Netflix gibi platformların giderek daha da revaçta olması ve film yapımcılarıyla çalışmaya başlaması sinema endüstrisinin bu yöne doğru kaydığını da gösterebiliyor.

Sinema Dünyası Nereye Doğru Gidiyor?

Herhangi bir film çeken ve gişede kazanacağı para konusunda kaygıya düşen yapımcıların, dijital ortamlara filmlerini sattıkları görülebiliyor. Riske girmeden kazanç elde etmek ve kendilerini garantiye almak adına bu türde adım attıkları da söylenebiliyor. Böylelikle sinema salonlarının gelecek yıllarda sonunun geleceği ve sadece bağımsız yapımları içerebileceği de tahminler arasında yer alabiliyor. Sanat filmlerinin daha çok izleyicilere ulaşma konusunda olumlu bir sonuç olarak görülse de sinema salonlarının giderek daha da zayıflamasına neden olabileceği de bilinmektedir. Bundan dolayı da geleneksel film izle keyfini yaşamak yerine teknolojinin kurbanı olacağını görebilmek de söz konusu olabilecek bir durumdur.

Dijital Platformlarda Komedi Filmleri Yer Alıyor Mu?

Dijital platformlarda komedi filmleri arasında da var olan birçok filmi görebilmek söz konusu olabiliyor. Komedi filmleri kapsamında da seyir zevki yüksek olan projeleri görebilmek mümkün olabiliyor. Dijital ortamlarda her bir tür yapımı görebilmekle beraber, bu tipteki yapımlara da ulaşabilmek an be an mümkün olabilecek türde kendini gösterebiliyor. Bu durum da dijital ortamların seçilmesinde bir etken olarak ifade edilebiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti