Reklam
Reklam

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Müjde! Konut Kredisinin Faiz Oranı % 0.88 Oldu

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Müjde! Konut Kredisinin Faiz Oranı % 0.88 Oldu
Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Müjde! Konut Kredisinin Faiz Oranı % 0.88 Oldu doguizm
Bu içerik 501 kez okundu.
Reklam

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Müjde! Konut Kredisinin Faiz Oranı % 0.88 Oldu

Yakın zamanda ev sahibi olmak isteyenler için büyük müjde! Bankalar tarafından konut faiz kredisinin oranları hızlı şekilde düşmeye devam ediyor. Sıfır evler için uygulanan 0.79 faiz oranı ikinci el konutlar için % 0.88 seviyesine düşürüldü. Bu faiz oranları 2 mayıs 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak. Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeni ile faiz oranları yükselişe geçmişti ancak alınan tedbir ve kısıtlama kararlarının ardından bu yükseliş kendisini tam tersine çevirdi. Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik dalgalanmalar konut kredileri faiz oranlarını ilk başta son derece yükseltmişti. Hatta birçok bankanın psikolojik eşik olarak belirlediği yüz 1 seviyesinin de üstüne çıkmıştı. Daha sonrasında BDDK müdahalesi ile bu yükseliş düşüşe dönüştü ve konut faiz oranlarında gözle görülür bir düşüş yaşanmaya başladı. Emlak hakkında son dakika haberleri bu şekildedir.

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranında Düşüş

Tüm dünyayı etkisi altına alan krona virüsü nedeniyle piyasalarda oldukça büyük dalgalanmalar yaşandı. Bu dalgalanmalar sonrasında konut kredi faiz oranları da oldukça hızlı şekilde yükselişe geçmiştir. Bu yükseliş öyle fazla olmuştu ki psikolojik eşik olarak görülen %1 seviyesinin üstüne birçok banka çıkmıştı. BDDK’nın müdahalesi ile birlikte  yeterli kredi kullandırmayan bankalar için 500 bin lira para cezası kesilirken merkez bankası da 100 baz puan faiz indirimi hamlesini gerçekleştirmesi ile birlikte konut kredisinin faiz oranları da hızlı bir şekilde düşüşe geçti. Emlak haberleri hakkında haber sitemizden detaylı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi

Virüs nedeniyle piyasaların dalgalanması ilk önce bankaların faiz oranlarının %1’in üstüne çıkmasına neden olmuştu. Ancak daha sonrasında BDK ve merkez bankasının yaptığı yerinde hamleler ile konut kredisi faiz oranları düşüşe geçmeye başladı. Son dakika emlak haberleri faiz oranlarının yüzde 0.88 oranına düştüğünü belgeledi. Son dakika olarak verilen emlak haberlerine ulaşabilmek için https://www.haber365.com.tr/son-dakika/emlak-haberleri sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Bu şekilde konut kredileri ve diğer emlak haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti