Reklam
Reklam

FATİH ERYILMAZ KKTC VE UŞAK

FATİH ERYILMAZ KKTC VE UŞAK

FATİH ERYILMAZ KKTC VE UŞAK
FATİH ERYILMAZ KKTC VE UŞAK reklam
Bu içerik 435 kez okundu.
Reklam

 

Doğal güzellikleri kadar kültür ve tarihi yapısı da oldukça zengin olan Uşak gezilecek yerler listemize, ege bölgemizin en güzel illerinden biri olan Uşak'ta gezip görebileceğiniz yerleri sizler için ekledik. Binlerce yıllık tarihe sahip olan Uşak, medeniyetler beşiği olmasının yanı sıra tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir.

Uşak Gezilecek Yerler

Blaundos Antik Kenti

Ulubey ilçesindeki Sülümenli köyünde bulunan antik kent, gezginlerin Uşak gezi rehberi listesinde yer verdikleri önemli alanlardan biridir. İl merkezine 41 kilometre uzaklığı bulunan Roma döneminden kalma antik kent, tarihi boyunca farklı medeniyetlerin hâkimiyeti altına geçmiş önemli bir tarih ve kültür merkezidir.

Antik kent içerisinde bulunan kaya mezarları, tapınaklar, stadyum, tiyatro ve tarihi kale kalıntıları, görülmeye değerdir.

Clandras Köprüsü

Mimari özellikleri ile Banaz çayı üzerinde bulunan tarihi köprü, 17 metre yüksekliğinde, 24 metre uzunluğunda ve 1,75 eninde olup, Uşak ziyaretlerinizde gezip görebileceğiniz yerler arasındadır.

Clandras Köprüsü 2500 yıllık köklü bir tarihe sahip muhteşem yapısı ile Uşak'ın önemli tarihi yapıları arasındadır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar orijinal yapısını önemli ölçüde koruyan köprüde yapılan tadilattan sonucunda, köprü orijinal yapısından biraz uzaklaşmıştır.

Hamamboğazı Kaplıcaları

Tüm Ege Bölgesi illerinde olduğu gibi Uşak ili de, kaplıcaları ile öne çıkmaktadır. Farklı rahatsızlıklara karşı şifalı olduğu bilinen suyuyla dikkat çeken Hamamboğazı Kaplıcaları, Uşak'ta gezilecek yerler listenizde doğal sağlık alanı olarak yer almasını tavsiye ettiğimiz alanlar arasındadır. Belediyenin yenileme çalışmaları ve çevre düzenlemeleri sayesinde daha kullanışlı hale gelen kaplıcalar, Uşak turizmi için önemli bir yere sahiptir.

Hamamboğazı Kaplıcaları, Uşak'ın Banaz ilçesinden 7 kilometre mesafede yer almaktadır.

İnay Kervansarayı

Ulubey ilçesi sınırlarında bulunan kervansaray önemli ölçüde tahrip olmuş olsa da, orijinal yapısını koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Hangi dönemde kimler tarafından yapıldığı net olarak bilinmeyen tarihi kervansarayın, 13. Yüzyılda yaptırıldığı tahmin edilmektedir.

Aksaz Kaplıcası

Yine Ulubey ilçesinde bulunan Aksaz kaplıcası, ilçe merkezinden 25 kilometre uzaklıkta yer alır. Cilt rahatsızlıkları, romatizma ve farklı eklem ağrıları başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen kaplıcalara, Uşak gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ederiz.

Ilıca Subaşı Parkı

Şehrin önemli doğal güzelliklerinden biri olan park, hava şartlarının elverişli olduğu zamanlarda insanların fazlasıyla ilgi gösterdiği yerler arasındadır. Şehrin stresinden uzak kalmak ve doğayla iç içe olmak için, küçük bir kaçamak yaparak Uşak'ın en önemli doğal alanlarından biri olan Ilıcak Subaşı Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Bedesteni

Uşak il merkezinde bulunan bedesten, Osmanlı'nın son dönemi ait yapıları arasında yer almaktadır. Bedesten içerisinde bulunan sahaflar çarşısı başta olmak üzere farklı birkaç tarihi yapıdan oluşan bu merkez, tarihi yapılara meraklı olan kişiler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Uzun bir koridor etrafında sıralanmış iki yönlü tarihi odalar, bedesteni oluşturan ve ayrı bir güzellik katan özellikler arasındadır.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi

İl merkezindeki müze içerisinde, Uşak'ta bulunan tarihi ve kültürel tarihi eserler sergilenmektedir. 1973 yılında Kaftancızade Konağı olarak bilinen bir konağın müzeye çevrilmesi ile birlikte, günümüze kadar kullanılan Uşak Atatürk ve etnografya müzesi, birçok tarihi eseri bir arada bulabileceğiniz yerler arasındadır.

Cimcim Çeşmesi

1896 yılında yaptırıldığı bilinen Cimcim Çeşmesi, Uşak il merkezinde bulunmaktadır. Çeşmenin yapım tarihi hakkında bilgiler bulunsa da, kim tarafından yapıldığına dair hiç bir bilgi bulunmamaktadır. Silmeli kemerleri ile dikkat çeken tarihi çeşme, kabartma ay yıldızlı motiflerle süslenmiş olup Osmanlı mimari yapısıyla dikkat çekmektedir.

Banaz Çayı

Uşak denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Banaz çayı, şehrin önemli doğal güzellikleri arasındadır. Özellikle yaz aylarında sıcaklardan bunalan insanların çay çevresinde piknik yapmak ve vakit geçirmek için gelmeleri sebebiyle, yaz aylarında daha yoğun bir insan trafiğine sahip olmaktadır.

Uşak Tarihi Evleri

İl merkezinde bulunan tarihi evler, şehrin kültürel yapısını en iyi şekilde görmemize imkân tanımaktadır. 86 tane tarihi eve sahip olan Uşak'ta muhteşem bir güzelliğin oluşmasına sebep olan bu yapılar, daha çok iki katlı olup ahşaptan inşa edilmiştir.

Örencik Kaplıcası

Uşak’ın olduğu kadar Türkiye'nin de termal zenginlikleri arasında bulunan Örencik Kaplıcası cilt hastalıkları, mide hastalıkları, kadın hastalıkları, eklem ve romatizma rahatsızlıkları gibi çeşitli rahatsızlıklara iyi gelmesi sebebiyle yılın her mevsiminde ziyaret edilmektedir.

Burma Camii

Uşak il merkezindeki burma caminin yapım tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmayıp, 1572 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Beton, tuğla ve moloz taştan inşa edilen tarihi yapı birkaç kez tadilat görse de hala orijinal yapısını korumaktadır.

Tarihi yapılara meraklı kişilerin Uşak gezilecek yerler listesinde yer alan cami, günümüzde de ibadete açık olarak kullanılmaktadır.

Uşak Arkeoloji Müzesi

İl merkezindeki arkeoloji müzesinde, Uşak ve çevresinde yapılan kazı çalışmaları sonrasında bulunan tarihi eserler sergilenmektedir. 1970 yılında tam olarak faaliyet göstermeye başlayan müze içerisinde, Tunç ve Roma dönemine ait eserler başta olmak üzere çeşitli tarihi eserleri bir arada görmek mümkün olmaktadır.

Taşyaran Vadisi

Yenişehir köyü sınırları içerisinde bulunan doğal güzellik, Uşak şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bir. Muhteşem bir doğal güzelliğini ziyaretçilerden sunan Taşyaran Vadisi, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler tarafından da ziyaret edilmektedir.

Tabiat parkı konumundaki vadi içerisinde ve çevresinde bulunan piknik alanları, burayı havaların iyi olduğu günlerde insanların daha fazla ziyaret etmelerine sebep olmaktadır.

Ulubey Kanyonu

Muhteşem bir doğal güzellik olarak öne çıkan Ulubey kanyonu, çevresindeki Ulubey çayı ile farklı bir güzellik sunmaktadır.

Kanyon içerisinde bulunan doğal oluşumlar kartpostallık bir görüntü oluşmasına sebep olurken, kanyonun 170 metreyi bulan derinliği de bu muhteşem görüntünün oluşmasında pay sahibidir. Ayrıca kanyon 45 kilometre uzunluğuyla, dünyanın en uzun ikinci kanyonu olma özelliğine sahiptir.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

 

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti