Reklam
Reklam

Muhammed Bin Salman

Muhammed Bin Salman
Muhammed Bin Salman doguizm
Bu içerik 339 kez okundu.
Reklam

Muhammed Bin Salman

Suudi Arabistan veliaht prensi, Savunma Bakanı ve Kral Selman’ın oğlu olan Muhammed Bin Salman, 31 Ağustos1985 yılında Cidde’de doğdu. Annesi Kral Selman’ın üçüncü eşi olan Fahda bint Felah bin Sultan’dır.

Prens Muhammed, Kral Suud Üniversitesi’nde hukuk alanında lisans derecesine sahip olarak mezun olduktan sonra, birkaç yıl özel sektörde çalıştıktan sonra babasının kişisel yardımcısı oldu.

Suudi Kabinesi Uzmanlar Komisyonu’nda danışman olarak görev alan Prens Muhammed, Riyad Bölgesi valisi olan babasına özel danışman oldu. 2011 yılında Kral Abdullah, Savunma Bakanı yaptı ve Kasım 2011’de özel danışmanı yaparak, iktidardaki yolunu açtı. Oldukça lüks hayat süren Muhammed Bin Salman, 500 milyon Euroluk Rus Voçyalı kahraman Yuri Scheffler’den Serene adlı yatı satın aldı.

Muhammed Gümüşkaya

Fenerbahçe İstanbulspor maçında gösterdiği performansla tüm gözlerin üzerine çevrildiği genç futbolcu Muhammed Gümüşkaya, 1 Ocak 2001 yılında İstanbul’da doğdu. 2012 yılında Fenerbahçe altyapısında oynamaya başladı.

Haber365 sitesinin verdiği bilgilere göre; ilk olarak U14, 15, 16, U17 kategorilerinde forma giyerek hücum pozisyonunda oynayan Muhammed Gümüşkaya, 2018 yılında Fenerbahçe U18 ve U21 takımlarında oynadı.

Orta sahada 17 yaşından beri forma giyen genç futbolcu Fenerbahçe ile 2021 yılına kadar sözleşme yaptı. Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında İstanbulspor maçında forma giymiş ve Miha Zajc’ın attığı göle karşılık bir gol atan Muhammed Gümüşkaya, milli formayı alt yaş gruplarında 18 kere giyerek, bulunduğu pozisyonda performans gösterdi.

Muharrem Gürses

Hababam serisinin pinti okul sahibi Muharrem Gürses, 15 Ağustos 1913 yılında Amasya’da doğdu. Atilla Arcan ve Kemal Gökhan Gürses’in babası olan Muharrem Gürses, Hababam serisinde pinti okul sahibi olarak tanındı.

İstanbul Öğretmen Okulu’nda resim öğretmeni olarak mezun olduktan sonra Samsun’da öğretmenlik yapan oyuncu, 17 yaşında amatör tiyatro oyunculuğuna başlamış, 1931 yılında Şehir Tiyatrosu’na girmiştir. Ankara Radyosu temsil kolunda çalıştıktan sonra Ses Tiyatrosu, İstanbul ve İzmir Şehir Tiyatroları’nda görev yapan Muharrem Gürses, gazetelerde tefrika romanlar yazmaya başladı.

1943 yılında Sezen Sezin ve Hulusi Kentmen ile Gürses Tiyatrosunu kurarak; Millet, Sirkeci Şafak ve Ses Tiyatroları’nda sahne yaptı. Türk sinemasına yönetmen olarak da hizmet veren Muharrem Gürses, kendi yarattığı Gürses Ekolu sayesinde birçok melodram günümüze kadar geldi. 7 Nisan 1999 yılında ölen Gürses, geriye 7 roman, 19 tiyatro, 6 radyo oyunu bıraktı. Muharrem Gürses hakkında daha detaylı bilgi için https://www.haber365.com.tr/videolari/muharrem-gurses linkini tıklayabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti