Reklam
Reklam

Masa Oyunları Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Masa Oyunları Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Masa Oyunları Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Masa Oyunları Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler reklam
Bu içerik 540 kez okundu.
Reklam

 

Son zamanların en popüler oyunlarından olan rulet, ülkemizde de çok sayıda kişi tarafından oynanmaktadır. Bu oyunun en çok oynadığı yerler rulet siteleri olmakla beraber pekçok insan bu oyundan para kazanmayı hedefler. Bunun sebebi ise oyunun ortaya çıkışından itibaren para kazandırma üzerine kurulu olmasıdır. Rulet, online olarak oynanan bir oyun olmasına rağmen dünya üzerinde de oldukça ünlüdür. Oyunun 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Oyunun farklı farklı türlerinin olması da tarihsel gelişime dayanmaktadır. Peki rulet nasıl oynanır? Rulet nasıl ortaya çıkmıştır? Bu yazıda size bunların cevabını vererek sizi rulet hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

Rulet Nasıl Oynanır?

Rulet, sayılar üzerinden oynanan bir oyundur. Oyuncular, bir veya birden çok sayıya paralarını yatırırlar. Rulet çarkının üzerindeki topun durduğu sayı hangi oyuncuya aitse bu oyuncu yatırdığı paranın 35 katı kadarını kazanır. Oyunun genel olarak işleyişi böyledir. Rulet siteleri oyunculara canlı rulet oynama seçeneği de sunar. Rulet oyna denince aklan gelen ilk yer rulet siteleridir. www.antifenerbahce.net‘de rulet sitelerinden bir tanesidir.

Rulet Oyununun Tarihçesi

200 yıl kadar önce ortaya çıkan rulet, ilginç bir tarihi öyküye sahiptir.  Rulet, ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmıştır. Oyunu bulan kişi oyunu tüm Fransa’ya yaymak istemiş ve bunun için tüm ülkeyi gezmiştir. Oyunu tanıtırken, oynamak isteyen kişilerden para isteyen oyunun mucidi bu oyunu kısa sürede tüm Fransa’ya yaymayı başarmıştır. Oyunun kaşifi, tüm ülke tarafından bilinen bu oyunun kurallarını değiştirmeye karar vermiş ve her oynanan elden para almaya karar vererek oyunu oynatmak için para istemeyi bırakmıştır. Eğer oynanan elde oyunu kazanan biri olmazsa para oyun sahibinin kasasına geçecektir. Tüm Fransa tarafından oynanan oyun bir süre sonra Fransa yönetimi tarafından yasaklanmıştır. Bunun üzerine oyunu bulan kişi bu sefer Avrupa’ya doğru yola çıkmış ve oyunu burada tanıtmıştır. Ancak oyun burada bazı değişimlere uğramış ve karşımıza Avrupa ruleti çıkmıştır. Yıllar içinde Amerika’ya kadar ulaşan oyunun kuralları burada da değişime uğramış ve ruletin üç farklı çeşidi  doğmuştur: Fransız Ruleti, Avrupa Ruleti, Amerikan Ruleti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti