Reklam
Reklam

Sporda Başarının Adı: Onur Yardımcı

Onur Yardımcı 1997 yılında Ağrı da dünyaya gelmiştir. Ailesi daha iyi yaşam sürdürmek için henüz 1 yaşında iken Ağrı’dan Aksaray’a taşınmaya karar verirler.

Sporda Başarının Adı: Onur Yardımcı
Sporda Başarının Adı: Onur Yardımcı tufan
Bu içerik 43194 kez okundu.
Reklam

 

Zamanın kısıtlı iş seçeneklerinden dolayı en iyi yaptıkları tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşmaya başlayan ailesi 2005 yılına kadar Aksaray da yaşamlarını sürdürürler. Ancak her geçen gün zorlaşan hayat şartları sonrasında iş olanaklarının daha iyi olduğu Kocaeli’ne 2005 yılında göç ederler. İlkokul 5. Sınıfta okurken Onur’un beden eğitimi öğretmeni onda olan sporcu kabiliyetini fark eder ve O’nu atletizme yönlendirecektir.

Çok küçük yaşlarda olmasına rağmen çok sayıda başarılara imzasını atmıştır. Atletizm 3.000 metrede sayısız Kocaeli birincilikleri bulunmakta ve bunun yanında ülke genelinde de 800 metrede Türkiye üçüncülüğü bulunmaktadır. Lise yıllarında beden eğitimi öğretmenin sayesinde ata sporu olan güreş ile tanışma fırsatını yakalamış ve çalışmalarına ara vermeden devam etmiştir. Her zaman çok çalışan sporcu güreş sporunda da başarılı olup Kocaeli Bölge birinciliği ve üçüncülüklerine sahip olmuştur.

Türkiye genelinde de güreşte yedinciliği bulunmaktadır. Lise eğitiminin son yıllarında 1 yıl boyunca çim hokeyi sporu ile uğraşan sporcu bu spor dalında da Kocaeli Bölge birinciliği ile Türkiye üçüncülüğünü elinde bulundurmaktadır. Yaşının daha çok genç olmasına rağmen çok sayıda başarıya imzasını atan Onur Yardımcı hala Kocaeli şehrinin Derince ilçesinde hayatına devam etmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti