Reklam
Reklam

CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME

Yeni tip Corona virüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken bu virüsün henüz bilinen bir tedavi yöntemi bulunmuyor.

CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME
CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME tufan
Bu içerik 297 kez okundu.
Reklam

 

Corona virüse yakalananlar yüksek ateş, öksürük, halsizlik gibi belirtilerle mağdur olurken hastalığın ilerlemesi durumunda ölümcül etkiler gösterebiliyor. OKCorona Virüs Ortam Temizleme hizmeti ile Corona virüsten korunmak için önlem alarak kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Okulların tatil edilmesi virüsün ciddiyetinin ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle kuluçka süresi 14 günü bulan Corona virüsten korunmak için OKOrtam Dezenfeksiyon Hizmeti almak gerekiyor. OKCorona Virüs Temizleme için verilen profesyonel hizmetlerle virüsler %100’e varan oranlarla yok ediliyor.

Binaların Her Detayı Temizleniyor

İnsanların ulaşamayacakları alanlar, objelerin üzerinde bulunan en küçük detaylar, tavanlar ve mobilya gibi tekstil ürünleri de dahil olmak üzere bir binanın içinde bulunabilecek her şeyin dezenfekte edilmesini sağlayan dezenfeksiyon firmaları, sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan dezenfeksiyon solüsyonları ile detaylı temizlik yapılıyor. Corona Virüs Ortam Temizleme hizmeti veren firmalar, virüslerin kökten yok edilmesini sağlar. Bu sayede çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere herkes derin bir nefes alır.

Aşısı ve Tedavisi Yok

Aşısı ve tedavisi henüz bulunmayan Corona virüsten korunmak hayatınızı kurtarabilir. Bütçenizin çok küçük bir kısmını harcayarak bu virüsün olası etkilerinden tamamen kurtulabilirsiniz. Bilindiği kadarıyla belli bir derecenin üzerindeki ortamlarda yaşayamayan bu virüsün mutasyon geçirip geçirmeyeceğinin garantisi yok. Yani, bu virüs başkalaşım geçirerek sıcak ortamlara da direnç gösterebilir. Bu nedenle havaların ısınmasını beklemek yerine Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti alarak sağlığınızı şansa bırakmazsınız. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ile bulunduğunuz ortamların veya kamusal alanların birkaç saat içerisinde mikroplardan tam anlamıyla temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Profesyonel Hizmetler Ulaşamadığınız Alanlara Ulaşır

Profesyonel Corona Virüs Temizleme hizmeti veren firmalar insanların merdiven ve diğer teçhizatlar ile ulaşamadığı alanlara kolaylıkla ulaşabilir. Çünkü, tüm işlemler püskürtme yöntemiyle yapılır. Koruyucu giysiler giyen, maske ve gözlük takan saha uzmanları, halılardan avizelere, aksesuarlardan duvar saatlerine kadar her bir detayı dezenfekte ederler. Dezenfeksiyon işlemi sonrasında ortamda herhangi bir virüs tanesinin kalmadığından emin olmak için test yaparlar. Ortamda herhangi bir virüsün varlığı tespit edilirse dezenfekte işlemi baştan yapılır.

Gıda Sektöründe de Kullanılabilir

Dezenfeksiyon firmalarının kullandığı solüsyonlar insan ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkilemez. Bu sayede tekstilden inşaata, otomotiv sektöründen gıda sektörüne kadar her alanda kullanılabilir. Corona virüsün olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk yapması gereken ortam dezenfeksiyonu, sonra da kişisel bakımlarını yapmalarıdır. Ortamlar tam anlamıyla temizlendikten sonra virüslü bir kişi ortamla temas ederse tüm işlemlerin baştan yapılması gerekebilir. Virüs, hava yoluyla da bulaşabileceği için ortam havasının da dezenfekte edilmesi gerekebilir.

 

Dezenfeksiyon İşlemi Sonrasında Alınacak Önlemler

Bina içlerinde, kapalı ortamlarda bulunan toksikler, dışarıda bulunan virüslerden daha zararlı olabilir. Bu nedenle yaz kış demeden bina içlerinin düzenli olarak havalandırılması gerekir. Bu sayede ev ve iş yerleri gibi kapalı alanlarda üreyen bakterilerin yok edilmesi desteklenir. Dezenfeksiyon işlemi sonrasında günlük temizlikler de aksatılmamalıdır. Ev tipi temizleyicilerle dezenfekte edilen alan, belirli bir sürenin geçmesinden sonra temizlenebilir. Böylelikle alanın sürekli olarak temiz kalması sağlanır.

Kişisel Temizlik İhmal Edilmemeli

Ortam dezenfeksiyonu yaptırdıktan sonra işlemlerin bunlarla sınırlı olduğunu düşünmemelisiniz. Kişisel temizliğinize önem göstermeli ve insanlarla tokalaşmaktan kaçınmalısınız. Kişisel hijyeninizi sağlamak için her gün, güne duş alarak başlayabilirsiniz. Dişinizi düzenli olarak fırçalamalı, el hijyenine özel göstermelisiniz. Corona virüs tehlikesi geçene kadar insanlarla öpüşmeyi bir kenara bırakmalı ve hapşırırken tek kullanımlık mendillerle ağzınızı kapatmalısınız. Çünkü, virüse sahip olan bir kişi hapşırdığında, ağzından yayılan partiküller diğer insanları hasta edebilir. Bu partiküller ile insanları etkilememek veya etkilenmemek için ağız maskesi kullanabilirsiniz.

Motivasyonunuzu Yüksek Tutun

Corona virüsün en çok etkilediği insanlar bağışıklık sistemi düşük olan insanlardır. Probiyotik ve prebiyotikler ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Bu süreç içerisinde panik havasında kapılmamalı ve motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Panik havası endişelenmenize ve bu durum da sağlığınızı olumsuz yönde etkilemenize neden olur. Ortam dezenfeksiyon hizmeti yaptırıp kişisel temizliğinize de önem verdikten sonra içiniz rahat bir şekilde yaşamınıza devam edebilirsiniz. Bu süreçte olabildiğince toplu taşıma araçlarından uzak durmalı, kalabalık alanlara önlem almadan çıkmamalısınız. Virüsün aşısı bulunana veya olumlu sonuç veren bir tedavi yöntemi bulunana dek kendinizi bir nevi karantinaya alabilirsiniz. Kişisel sağlığınız her şeyden önemlidir. Özellikle de bir aileye mensupsanız sizin sağlığınız sevdiklerinizin de hayatlarını etkiler. Bu nedenle önlemlerinizi eksiksiz ve iyi bir şekilde almalı ve sağlığınızı korumalısınız.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti