Reklam
Reklam

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı
Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı reklam
Bu içerik 294 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Her zorlu koşulda bir olmayı, birlikte harekete geçmeyi bilen Ankaralıların desteği yerine ulaştı. Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı” diyerek Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dayanışma çağrısına destek verdi.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Çalışma Grubu Sözcüleri ve Meclis Sözcülerinden oluşan 39 temsilci video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkentimizin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle bakkal, kasap ve manava borcu bulunan Başkentli komşularımız için başlattığı bu dayanışma çağrısını Ankara Kent Konseyi olarak destekliyoruz.” dedi.

 

 500’e yakın STK, kurum ve kuruluş birlikte hareket ediyor

Yılmaz, Ankara Kent Konseyi olarak, toplumun tüm kesimlerini temsil eden, sayıları 500’e yaklaşan kurum, kuruluş ve sivil toplum yapılanmalarından oluşan bileşenlerin görüş ve önerilerini gündeme alarak çalışmalarına yön verdiklerini kaydederek; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele çerçevesinde sürdürdüğü çalışmalara da tam destek verdiklerini belirtti.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada hayatın durduğunu ve toplumun bütün kesimlerinde yaşamsal risklerinin eşitlendiğini hatırlatan Yılmaz, Ankara’da mahalli dayanışmayı artırma amacıyla “Salgında Dayanışmanın 10 Altın Kuralı”nı yayınladıklarını ifade etti.   Yılmaz, Başkentlileri salgına karşı 10 Altın Kuralla birlikte hareket etmeye davet ederek; “Komşularımızla doğru şekilde dayanışmanın ve yardımlaşmanın bizi salgına karşı güçlendireceğini biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Halil İbrahim Yılmaz kimdir?

 

1975 yılında Rize’nin Kendirli kasabasında doğan Halil İbrahim Yılmaz,  ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladı.  1998 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak; 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı’na devam etti. Yılmaz, gençlik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında etkin faaliyet göstererek birçok yayın organında yöneticilik ve gençlik yapılanmalarında başkanlık görevini yerine getirdi.  Halil İbrahim Yılmaz, Üniversiteli Öğrenciler Birliği Genel Başkanı, Selçuklu Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi, TOBB Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Kurucusu, Şehir ve Çevre Derneği Kurucu Başkanı, İstanbul Formula A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ATO İnovasyon Danışmanlık Eğitim Araştırma A.Ş Başkan Vekilidir. Yılmaz, Ankara Ticaret Odası’nda 2018 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti