Reklam
Reklam

Ses İzolasyonu Malzemesi

Akustik çözüm sağlayan Ses İzolasyonu Malzemesi bina yapımı sırasında inşaat akustiği uygulaması yapılmaması ve yapıların son halinde hacim akustiğine dikkat edilmemesi durumunda kullanılması gereken birçok farklı ürün Turkish Acoustic’ te mevcuttur. Ses izolasyonu ve yankı yalıtımı ayrı konulardır.

Ses İzolasyonu Malzemesi
Ses İzolasyonu Malzemesi reklam
Bu içerik 426 kez okundu.
Reklam

 

Akustik çözüm sağlayan Ses İzolasyonu Malzemesi bina yapımı sırasında inşaat akustiği uygulaması yapılmaması ve yapıların son halinde hacim akustiğine dikkat edilmemesi durumunda kullanılması gereken birçok farklı ürün Turkish Acoustic’ te mevcuttur. Ses izolasyonu ve yankı yalıtımı ayrı konulardır. Birinde titreşimli ve gürültülü ses geçişleri engellenmesi istenirken diğerinde yankı echo gibi düşük ama rahatsız edici ses frekanslarının önlenmesi istenir. Yankı problemine engel olmak istemeniz halinde açık hücreli akustik süngerler veya ortam akustiği sağlayıcı akustik ürünler kullanmanız gerekmektedir. Turkish Acoustic satış ofislerinden veya web mağazalarından üstün kalitede üretilen Ses İzolasyonu Malzemesi çeşitlerini edinebilirsiniz. Ses geçişlerine engel olunmasını istemeniz halinde ses geçişini engellemekte kullanılan akustik süngerler veya akustik ürünler kullanılması gerekmektedir.

Ses İzolasyonu Malzemesi grubunda yer alan bondex süngerlerin ses geçişlerini engellemekte çok fazla katkısı bulunmaktadır. Bondex süngerler bondex malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Bondex süngerler uygulandığı alanlarda dekoratif bir görünüme sahip olmadığı için alçıpan ile gizlenmesi gerekmektedir.

Zemininizde ses yalıtımı yapmak istemeniz halinde parke altı veya şap altı kullanabileceğiniz ürünler arasında pvc ses bariyeri yer almaktadır. Pvc ses bariyeri içerisinde yer alan akustik malzemeler sayesinde Ses İzolasyonu Malzemesi sınıfında yer alan yüksek düzeyde yalıtım yapan bir ürün türüdür. Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır. Turkish Acoustic satış ofislerinden Pvc ses bariyeri edinerek ses geçişlerini yüksek düzeyde engel olabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti