Reklam
Reklam

Vajinismus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vajinismus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vajinismus Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Vajinismus Hakkında Bilmeniz Gerekenler reklam
Bu içerik 3515 kez okundu.
Reklam

 

Ülkemizde cinsel sorunların uzun süre çözülememesinin en büyük sebebi doğru bilinen yanlışlardır. Maalesef ülkemizde cinsel eğitim yeterli seviyede değildir. Bu sebeple de insanlar çevresinden ya da internet üzerinden cinsel hayata dair bilgileri almaya çalışırlar. Durum böyle olunca da çok sayıda yanlış bilgi insanların aklına girmektedir. Vajinismus rahatsızlığının da en büyük sebeplerinden bir tanesi insanlardaki yanlış bilgilerdir.

Vajinismus rahatsızlığı fiziksel ya da psikolojik sebeplerle ortaya çıkan, vajina girişindeki kasların istemsiz olarak kasılmasına verilen isimdir. Cinsel ilişkinin yaşanacağı sırada kaslar kasılır ve vajinaya giriş mümkün olmamaya başlar. Bu durumda çiftlerin bilgi sahibi olmadan çözüm için adımlar atması çok büyük sonuçlar doğurabilmektedir. Atılan yanlış adımlar sebebiyle vajinismus tedavisi çok zor bir hal alabilmektedir. Ayrıntılı bilgilerin alınabilmesi için en kısa sürede doktorlarla iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

İnsanlarda ortaya çıkan hastalıkların belirlenmesinde belirtiler incelenmektedir. Ortaya çıkan belirtiler doğru bir şekilde analiz edilirse hastalığın ne olduğu da belirlenebilir. Vajinismus doktoru olarak uzun süredir hizmet sunan kişiler, hastalığın belirtileri olarak;

  • Cinsel ilişkiden korkma,
  • Cinsel ilişkinin başlamasıyla duyulan yüksek seviyedeki ağrı,
  • Penisin vajinaya girişinin olmayışı, şeklinde sıralanabilmektedir.

Belirtilerden bir ya da birkaç tanesi çiftlerde görülebilmektedir. Bu belirtilerin ortaya çıkmasına sebep olabilen tek rahatsızlık vajinismus değildir. Bu sebeple de hastalığa karar verilmeden uzman doktorlara girilmesi en doğru karar olacaktır.

Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen vajinismus tedavisi Ankara içerisinde binlerce insana uygulanmaktadır. Gerçekleştirilen tedavilerde vajinismus hastalığı tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Tedavinin gerçekleşmesi ile birlikte ortaya çıkan belirtiler direkt olarak ortadan kalkacaktır. Bu süreçten sonra çiftlerin anlayışlı bir şekilde devam etmesi ve cinsel ilişkilerini daha sağlıklı bir hale getirmek için çabalaması gerekir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti