Reklam
Reklam

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Türk iş dünyasının en popüler simalarından olan Şahin Zülfükarlı, 1994 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğdu. İlk ve orta öğretimini aynı şehirde tamamladı. Parlak bir öğrenci olan Zülfükarlı, daha iyi bir eğitim almak için 2010 yılında Türkiye’ye geldi. Tek başına geldiği Türkiye’de kendisini geliştirmek için büyük çaba harcadı.

Şahin Zülfikarlı Kimdir?
Şahin Zülfikarlı Kimdir? reklam
Bu içerik 3864 kez okundu.
Reklam

 

Türk iş dünyasının en popüler simalarından olan Şahin Zülfükarlı, 1994 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğdu.  İlk ve orta öğretimini aynı şehirde tamamladı. Parlak bir öğrenci olan Zülfükarlı, daha iyi bir eğitim almak için 2010 yılında Türkiye’ye geldi. Tek başına geldiği Türkiye’de kendisini geliştirmek için büyük çaba harcadı.

Lise yıllarında parlak bir öğrenci profili çizen Şahin Zülfükarlı, Marmara Üniversitesi Turizm bölümünü seçerek üniversiteye başladı. Turizm bölümünü başarı ile bitirdikten sonra işletme eğitimi almak istedi ve Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünü seçerek ikinci üniversiteden de mezun oldu. Üniversite yıllarından itibaren iş hayatına adım atmaya başlayan genç CEO, aile şirketlerinin Türkiye’de yatırım yapma kararı almasını sağladı.

Azerbaycan’daki faaliyetlerin bir devamı olarak demir çelik sektörüne giren Şahin Zülfükarlı, metal dünyasının en büyük markalarından birini yarattı. Zülfükarlı yönetiminde kurulan Sönmezler Metal; Gebze’deki 22 bin metrekarelik fabrikasında çelik boru ve profil üretiyor. Aylık 20 bin tona yakın üretim yapan Sönmezler Metal’de yüzlerce işçi çalışıyor.

Şahin Zülfükarlı, Türkiye’de inşaat sektörünün potansiyelini gördü ve girişimcilik ruhuyla inşaat sektörüne adım attı. Metal alanında gösterdiği başarıyı katlayan iş insanı, İstanbul’da yükselen projelerle kalitesini gösterdi. Yatırım yaptığı her işte kaliteyi ilk planda tutan holdingin, Şerifali, Ataşehir, Gebze ve Kozyatağı’ndaki prestijli projeleri beklentileri fazlası ile karşıladı.

Ekip çalışmasına önem veren ve Türkiye’nin en dinamik kadrosu ile çalışan Şahin Zülfükarlı, holding misyonunun bir gereği alarak turizm alanına da el attı. Ülkenin önemli turizmcileri ile iş birliği yaptı ve kendi sermayesi ile faaliyete soktuğu Poseidon Butik Otel, Ege’nin aranan otelleri arasına girdi. Türkiye’de yaptığı gözlemler sonunda etnik bir restoran eksikliğini fark etti ve 555Ist projesiyle yemek sektörüne imzasını attı.

Ailesine olan bağlılığı ile takdiri toplayan genç CEO, düğününü Çırağan Sarayı’nda yaptı. Tüm gün Gebze’deki ofisinde çalışan Şahin Zülfükarlı, tatil zamanlarını ailesi geçiriyor ve ülkemizi daha iyi tanımak için kültürel gezilerde bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti