Reklam
Reklam

Avukatın görevi taciz etmek değildir - Avukat Murat Aydar

Hukuk büroları tarafından borçlulara eğer borcunuzu ödemezseniz evinize haciz gelecek şeklinde ardı arkası kesilmeyen aramalar ve mesajlar gönderiliyor.

Avukatın görevi taciz etmek değildir - Avukat Murat Aydar
Avukatın görevi taciz etmek değildir - Avukat Murat Aydar tufan
Bu içerik 1013 kez okundu.
Reklam

 

Hukuk büroları tarafından borçlulara eğer borcunuzu ödemezseniz evinize haciz gelecek şeklinde ardı arkası kesilmeyen aramalar ve mesajlar gönderiliyor. Üstelik bu arama ve mesajlar borçluya atılmakla kalmayıp ayrıca yakınlarınada atılıyor. Peki vatandaşlar, bu hukuk bürolarının tacizinden nasıl korunabilir? Böyle bir durum karşısında ne yapabilir. Sorularımızı Avukat Murat Aydar yanıtladı.

Böyle bir durumda nereye şikayette bulunulabilir?

Avukatın görevi taciz etmek değildir. Bu durumla karşılaşan borçlular arayan avukatı bağlı olduğu baroya ve savcılığa şikayet etmelidir.

Avukatlar bu mesajları yollayarak suç işlemiş oluyorlar mı?

Gerek borçlunun kendisine gerekse de yakınına atılan taciz derecesine varan mesajlar suç oluşturmaktadır. Borçlunun sürekli aranması "Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma" suçunu oluşturur. Ayrıca yakınlarına atılan mesajlar ve aramalarda "Kişisel Verilerin Ele Geçirilmesi veya Yayma" suçunu oluşturur. Bu gibi durumlara maruz kalan borçlu ve yakınları savcılığa suç duyurusunda bulunmalı ayrıca avukatın bağlı olduğu baroya gidip şikayette bulunmalıdır.

Ağır Ceza avukatı

 

Murat aydar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti