Reklam
Reklam

Briket Çeşitleri ve Ölçüleri Nedir?

Briket Çeşitleri ve Ölçüleri Nedir?
Briket Çeşitleri ve Ölçüleri Nedir? doguizm
Bu içerik 538 kez okundu.
Reklam

Briket Çeşitleri ve Ölçüleri Nedir?

Briketler makinalara konulmak üzere hazırlanmış harç sonucu meydana gelmektedir. Peki, makinelere konulan harçlar sonucu oluşan briket çeşitleri nelerdir. Briket çeşitleri beton briketler ve Bims briketler olarak iki çeşittir.

Tek katlı normal bir ev yaptırmak istiyorsanız beton briket kullanabilirsiniz fakat ses yalıtımı olsun ses dışarıya geçmesin istiyorsanız izole briket kullanmak zorundasınız. Binalar da ise katlar arasında ses yalıtımı yapmak istiyorsanız aralara beton briketlerden koyabilirsiniz.

Hem çimento hem de beton briket masrafından kurtulmak istiyorsanız bu briketler yerine kilit briket kullanabilirsiniz. Binaya ayrı şekil de yalıtım yapmak istiyor binanızın değerini yükseltmek istiyorsanız strafor yalıtımlı briketlerden tercih edebilirsiniz.

Briket Makineleri Ürettiği Briket Çeşitleri

Saymış olduğumuz bu briketler briket makinası ürünüdür. Piyasa da geçen isimler ise; boşluklu, tam dolu, yalıtımlı ve asmolen briketler olarak bilinip satılmaktadır. Briketlerin bazıları da Bims makinası kullanılarak üretilir.

Özellikle yalıtım amaçlı briketler parke taşı makinası kullanılarak da üretilir. Briketleri ördükten sonra ise boya ya da isteğe göre dekoratif malzemelerle üzerleri kapatılır. Günümüz de dekoratif şekil de üretilen briketler de ortaya çıkmıştır bu briketler için ayrıca boyama ya da kapatmak için başka malzeme kullanmaya ihtiyaç yoktur.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti