Reklam
Reklam

Markanız İle Değerlenin

Markanız İle Değerlenin

Markanız İle Değerlenin
Markanız İle Değerlenin reklam
Bu içerik 4065 kez okundu.
ReklamMarkanın işletmenize kazandıracaklarından başlamadan önce marka nedir yeniden hatırlayalım. Marka işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin size rakip olan firmaların ürün veya hizmetlerinden ayırt etmek amacıyla sayılar, logo, adlar, sözcükler veya bunların bir kaçının bir araya gelmesiyle oluşan niteliktir. Eğer bir marka sahibi olmak istiyorsanız öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Marka araştırma web sitesi ziyaret ederek sektörel veya sınıf bazlı olarak marka başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca markatescilisorgulama.com.tr adresinde marka patent sorgulama işlemlerinizi de yapmanız mümkün. Marka başvurusu yapmak istediğiniz isimle daha önce aynı kategoride tescillenmiş bir markanın bulunmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız işinizle alakalı farklı bir sektörde başvurunuzu yapabilirsiniz. Marka tescil etmek için yapmış olduğunuz başvurunuz uzman bir ekip tarafından incelenerek en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde sizden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz olarak iletmenizin ardından resmi olarak bir marka sahibi olabilirsiniz.

Marka Tescil ve Yenileme Süreci

Resmi olarak bir marka sahibi olmanızın ardından 10 yıllık bir süre boyunca markanızın tüm haklarına siz ve işletmeniz sahip olacaktır. 10 yıllık periyotlar ile markanızın süresini sayısız kez uzatabilirsiniz. Tescilli bir markanın yenileme işlemi marka sahibi tarafından veya marka sahibinin yetkili olarak atadığı bir vekil aracılığı ile de yapılabilir. Yenileme işleminize tescil sürenizin bitimine en erken 6 ay kala başlayabilir ve son gününe kadar devam edebilirsiniz.

Bir marka sahibi olmanızın ardından bundan sonraki süreçte satışa çıkarmaya düşündüğünüz ürün veya hizmetleri bu marka çatısı altında toplayarak büyüyen bir işletme, kaliteli bir marka haline gelmeniz mümkündür. Örneğin bir çikolata firmasını düşünün, yeni çıkarılan bir çikolatanın şeklinde, formunda değişiklikler olabilir ama her zaman aynı marka çatısı altında satılmaktadır. Sizde bu politika ile ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

Daha Fazlası : https://www.markatescilisorgulama.com.tr/patent-sorgulama.html

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti