Reklam
Reklam

Türkiye, şifre dönemini başlatıyor!

Türkiye, şifre dönemini başlatıyor!

Türkiye, şifre dönemini başlatıyor!
Türkiye, şifre dönemini başlatıyor! reklam
Bu içerik 1110 kez okundu.
Reklam

Netflix Türkiye ebeveyn kontrolü ile ilgili yeni bir uygulama başlattığını duyurdu. Ebeveynlere çocuklarının izledikleri içerikleri denetleme olanağı sunan şirket, bunu güçlendirme kararı aldı. Yapılan basın açıklamasında, PIN kodu uygulamasının devreye alındığını duyurdu. 

Yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımlar PIN kodu ile koruma altına alınacak. Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şu şekilde:

“Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Netflix ebeveyn kontrolü nedir?
İsminden de anlaşılabileceği gibi bu özellik, ebeveynlerin çocuklarının izledikleri içerikleri denetleme olanağı sunuyor. Ebeveyn kontrolünü ayarlamak için kullancının iki farklı alternatifi bulunuyor. Bunlardan biri; hesap düzeyi.

Hesap düzeyi, sayesinde belirli içerikler için PIN kodu istenebiliyor. Bunun için ebeveynlerin 4 haneli bir PIN belirlemesi gerekiyor.

Bir diğer alternatif ise profil düzeyi. Bu özellik de doğrudan bir profilin yetişkinlik seviyesini ayarlamaya yardımcı oluyor. Bu durumda yetişkinler ve çocuklar farklı profillere giriş yapması gerekiyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti