Reklam
Reklam

Metal Asma Tavanlar Ve Kullanım Alanları

İç mekân tasarımların modern görünümleri ile bakanları hayranlık uyandıracak şekilde etkileyebilen yapı elemanları olan metal asma tavan kendi aralarında çeşitli türlere ayrılır

Metal Asma Tavanlar Ve Kullanım Alanları
Metal Asma Tavanlar Ve Kullanım Alanları tufan
Bu içerik 642 kez okundu.
Reklam

Metal Asma Tavanlar Ve Kullanım Alanları

Asma tavan sistemleri sayesinde havalandırma sistemleri, elektrik tesisatları, network hatları, yangın sistemleri gibi pek çok arka planda olması istenilen elementin saklanması sağlanır. Modüler olması sayesinde herhangi bir arıza ya da müdahale edilmesi gerekilen bir durum halinde paneller kaldırılarak müdahale edilmesi gereken yere ulaşılır. Pratiklik ve şık görünüm açısından kullanıcıların tercihleri asma tavan sistemleri olmaktadır.

 İç mekân tasarımların modern görünümleri ile bakanları hayranlık uyandıracak şekilde etkileyebilen yapı elemanları olan metal asma tavan kendi aralarında çeşitli türlere ayrılır. Özellikle metro istasyonlarında ve alışveriş merkezlerinde uygulanıyor olmasına rağmen yenilikçi ve şık metal asma tavan sistemi kullanan evler gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Diğer asma tavan sistemlerinin aksine metal asma tavan sistemi akustik özellikleri nedeniyle ses ile ilgili pek çok mekânda kullanımı yaygınlaşmaktadır.

 Metal asma tavan sistemlerini diğer sistemlerden ayıran bir diğer özellik ise istenilen derinlikte uygulama yapılabilmesidir. İsterseniz 5 metre isterseniz 15 metre derinlikte bir asma tavan yapmanız mümkündür.

 Metal Asma Tavanlar Nerelerde Kullanılır?

 Metal asma tavan kullanımı yapılarınıza inanılmaz bir görsel zenginlik kazandırmaktadır. İş yerleri, spor salonları, sinemalar gibi mekânlar hem sistemin özelliklerinden hem de görsel zenginliği nedeniyle bu sistemleri kullanmaktadır. Bu sistemin pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Özellikle gizli taşıyıcı sistemler ve yarı görünür taşıyıcı sistemler tercih edilmektedir. Bu sistemde en çok tercih edilen tavan rengi beyaz olsa da farklı renkler ve ya ahşap görünümlü malzemeler de kullanılabilir.

Bu gibi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için: https://yefyapi.com.tr/cozumler/asma-tavan/metal-asma-tavan/

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti