İngiltere’de Dil Öğrenme Fırsatı

İngiltere’de Dil Öğrenme Fırsatı

İngiltere’de Dil Öğrenme Fırsatı
İngiltere’de Dil Öğrenme Fırsatı reklam
Bu içerik 1193 kez okundu.
Reklam

 

İngiltere gibi eğitim sistemi gelişmiş bir ülkede İngilizce eğitimi almak hemen her öğrencinin hayalidir. Uygulanan prosedürler ve piyasada bu işin dolandırıcılığını yapan insanlar çok olduğundan birçok öğrenci bu hayalinden vazgeçmiştir. Ancak Student portal international gibi köklü bir kuruluştan hizmet alarak bütün bu can sıkıcı işlemlerden kurtulabilirsiniz.

İngiltere Dil Okullarına Nasıl Kayıt Yaptırılır?

İngiltere dil okulları için kayıt yaptırılırken izlemeniz gereken yollardan kısaca bahsedelim.

İlk aşamada olarak; beklentileriniz belirlemelisiniz. Nasıl bir şehirde yaşamak istediğinizi, nasıl bir okulda okumak istediğinizi, ulaşım imkânlarınızı, maddi durumunuzu iyi analiz etmelisiniz. Bu konuda Student portal international rehberlerinden bilgi alıp size en uygun seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Beklentilerinizi belirledikten sonra dil okulu seçimi yapmanız gerekecektir. Bu durumda okulun eğitim seviyesi ve sizin İngilizce bilginiz birbirine uyumlu olmalıdır. Okul seçimin kendi başınıza yapmamalısınız. Mutlaka profesyonel yardım almakta fayda vardır. Bu konuda Student portal international rehber öğretmenleri ile görüşebilirsiniz. Seviyenize ve bütçenize uygun okul seçildikten sonra, kalacak yer seçimi yapmalısınız. Kalacak yeri de rehber öğretmen eşliğinde kolayca seçebilirsiniz. Ardından da okumak istediğiniz tarihlerdeki uygunluğu kontrol etmelisiniz. Daha sonrasında kayıt ücretini ödeyebilirsiniz. Ödeme işleminden sonra vize başvurusunda bulunursanız vize almanız neredeyse garanti olmaktadır. Sonraki aşamalarda bilet alınması, konaklama yerine yerleşme ve eğitimin başlaması şeklinde ilerlemektedir.

Bütün bu aşamaları sizinle birlikte ve sizin için en uygun şekilde Student portal international rehberleri yaparak size hem zaman hem de gereksiz masraflardan kurtarmaktadır.

İngiltere Dil Okulu İçin Vize Nasıl Alınır?

İngiltere dil eğitimi için seçilen okulun süresine göre öğrenci vizesi alınabilmektedir. Öğrenci vizeleri üç çeşittir.

Ziyaretçi öğrenci vizesi; en fazla altı aylık okullara, kurslara, seminerlere katılmak için verilen vize türüdür.

Uzatılmış öğrenci vizesi; 6-11 ay eğitim süresi için verilen vize türüdür.

Eğer dil okulundan sonra bir üniversiteye başvurup okumak istiyorsanız uzun süreli öğrenci vizesi almalısınız.

Daha ayrıntılı bilgi için Student portal international web sitesi ve telefonla bilgi alabilir, isterseniz de yüz yüze görüşebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulunda Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Öğrenciler İngiltere dil kursu sırasında derslerine odaklanmalı ve sosyalleşmeye özen göstermelidir. Ne kadar çok uluslu bir okul tercih edilirse eğitim de doğru orantılı olarak o kadar başarılı olacaktır. Sosyalleşme size daha çok pratik yapma imkânı sağlayabileceği için daha hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır. Sürekli İngilizce konuşarak ve etrafınızdakilerin de İngilizce konuştuklarını anlamaya çalıştığınız için hem konuşma hem de anlama sorununu ortadan kaldıracaksınız.

Ayrıca dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışarak kendinize uluslararası alanda da yer açmış olacaksınız.

İngiltere Dil Okullarında Şehir Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Şehir seçimi tamamen sizin nasıl bir hayat yaşamak istediğinize bağlıdır. Sakin bir öğrencilik hayatı istiyorsanız küçük kasabaları, kalabalık bir yerde yaşamak istiyorsanız metropol şehirlerden birini seçebilirsiniz.

Galler’de eğitim ve yaşam : https://studentportal.international/ingiltere/gallerde-egitim-ve-yasam#ioa

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?