Reklam
Reklam

Memur-Sen eylem yapacak mı

Hakem Kurulu hükümetin 2020 yılı için önerdiği 4+4 ve 2021 yılı için önerdiği 3+3’lük zam teklifini aynen kabul etti.

Memur-Sen eylem yapacak mı
Memur-Sen eylem yapacak mı reklam
Bu içerik 5513 kez okundu.
Reklam

Hakem Kurulu hükümetin 2020 yılı için önerdiği 4+4 ve 2021 yılı için önerdiği 3+3’lük zam teklifini aynen kabul etti.


Zam öncesi Memur-Sen’den çok sert açıklamalar geliyordu. Hatta Memur-Sen Ankara’da geçen günlerde saat 15:00’da mesaiyi terk etmiş ve erken iş bırakma eylemi yapmıştı. Daha sonra memurlar Ankara’daki Çalışma Bakanlığı önünde boş cüzdanlarını atarak tepkilerini göstermişlerdi. Bugün ise Memur-Sen başkanı Ali Yalçın düşük zammı yüksek perdeden eleştirdi. Eylem sorusuna ise, “Toplantı yapacağız” cevabını verdi.


Memur-Sen önceki hafta Ankara’da boş cüzdan eylemi yapmıştı.


Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın hakem heyetinin zam teklifi açıklamasının ardından ilk toplantısını bugün yaptı. Başkan Yalçın Hakem Kurulu tarafından onaylanan zammı şu şekilde eleştirdi: Hakem bekliyorduk, noter çıktı.

Daha sonra gazetecilerin ‘Bundan sonraki süreçte eylem planınız var mı?’ sorusuna ise Yalçın, “Memur- Sen olarak sürece ilişkin bütün boyutları istişare mekanizmalarla kararlaştırarak aldığımız ifade ettim. Bundan sonraki bütün süreçlerde de yapacağı toplantılarla belirlenecektir.” ifadelerini kullandı.

‘TÜM SÖZLERİ BUGÜN SÖYLEMEK ZORUNDA DEĞİLİZ’
‘Tüm sözleri bugün söylemek zorunda değiliz’ diyen Yalçın, “Bundan sonraki bütün süreçler yapacağımız  toplantılarla belirlenecektir. Hakem heyeti ile ilgili süreç sonuçlanmış durumda. Bundan sonra yapacağımız ilk iş teşkilat buluşmalarımızı yaparak teşkilatımızla bir araya gelmek. Bu süreci; hakem heyetinin bu anlamdaki özerkliğini, kamu işvereninin güvenilirliğini bunları doğal olarak teşkilatımızla paylaşacağız.  Dolayısıyla önümüzde yoğun olarak teşkilat toplantıları olacak. Teşkilatımızda Türkiye buluşmaları yapılacak. Bazı sözlerimizi de orada söylemiş olacağız. Biz bu kararı asla kabul etmediğimizi ifade ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti