Reklam
Reklam

Paris Eyfel Kulesi Hakkında Bilgiler

Paris Eyfel Kulesi Hakkında Bilgiler

Paris Eyfel Kulesi Hakkında Bilgiler
Paris Eyfel Kulesi Hakkında Bilgiler reklam
Bu içerik 507 kez okundu.
Reklam

 

Eyfel Kulesi Paris’teki Seine Nehri’nin yanında Champ de Mars’da inşa edilmiş  demir bir  kuledir . Paris’teki en uzun yapı ve dünyadaki en tanınmış sembollerden biridir.Yapı, Fransız Devriminin yüzüncü yıldönümünü kutlayan bir Dünya Fuarı olan Exposition Universelle için giriş kemeri olarak 1887 ve 1889 yılları arasında inşa edilmiştir. Kule, 31 Mart 1889’da açıldı ve 6 Mayıs’ta açıldı. Kulede üç buçuk milyon perçinle tutulan 18.038 parça ferforje yapılmıştır. Bu tasarım sayesinde, kaza tehlikesi büyüktü, çünkü modern gökdelenlerin aksine kule, iki platform dışında herhangi bir orta kat olmayan açık bir çerçeve. Eyfel, hareketli dikiz aynaları, korkuluklar ve perdeler de dahil olmak üzere güvenlik önlemlerini aldığı için asansörlerinin montajı sırasında sadece bir kişi öldü.

Tasarımcısı mühendis Gustave Eiffel‘in adını verdiği bu otel, önde gelen bir turistik yer

Eyfel Kulesi‘nde, Fransız bilim adamları, mühendisler ve diğer önemli bazı insanların yetmiş iki adı Gustave Eiffel‘in katkılarıyla tanınmıştır. Bu gravür, yirminci yüzyılın başında boyanmış ve 1986-1987 yılları arasında Tower ile ilgili işlerle uğraşmak üzere sözleşme imzalamış bir şirket olan Société Nouvelle d’utilo de la Tour Eiffel tarafından restore edilmiştir. Tower, Paris şehrine aittir.

Eyfel Kulesi‘, 1930’da inşa edilen 350 m Allouis uzun dalga vericisinden sonra Fransa’daki ikinci en yüksek yapıdadır. Eyfel kulesi Paris’teki en yüksek yapıdadır. Paris’teki ikinci en yüksek yapı, Tour méparnasse (Montparnasse Kulesi), 210 m.

Eyfel Kulesi’nin demir yapısı 7,300 ton ağırlığa sahiptir ve toplam ağırlığı 7,300 tondur.

Zirveye çıkacak adımların sayısı çeşitli yeniliklerle çeşitlendi: 1889’da inşaat aşamasında zirve platformunda 300.65 m’de 1665 basamak vardı; 1980’lerin başlarında yapılan tadilat sonrasında 1920 basamağı vardı; Ve bugün 1660 basamak vardır (halkın merdivenlerle zirveye ulaşması mümkün değildir, asansörler ikinci platformun ötesine geçmek zorundadır).

Eyfel Kulesini Fransa Turları ile görmek için tıklayınız.

Ortam sıcaklığına bağlı olarak, kulenin üstü, güneşin yan tarafındaki metalin genişlemesi nedeniyle, 8 cm (3,25 inç) kadar güneşten uzaklaşabilir.

Eyfel Kulesi’nin bakımı pas korumak için her yedi yılda 50/60 ton üç dereceli ton rengi uygulanmasını içerir. Bununla birlikte, az insan kulenin aynı renkte olmasını sağlamak için aslında üç farklı renkte boyadığını biliyor. Renkler üstten alta doğru karanlıktan ışığa değişir, ancak arka plan nedeniyle aynı görünüyor. Birinci katta, gelecekteki bir resim oturumu için kullanılacak renk anketine ev sahipliği yapan etkileşimli konsollar var.

Kule, inşa edildiğinde halktan gelen direnişle karşılandı; birçokları gözü korkuttu (Romalılar Guy de Maupassant, kulüpteki bir restoranda düzenli olarak yedi, çünkü Paris’teki tek yerdi ki görmeyeceğinden eminti) o). Bugün, yapısal sanatın çarpıcı bir parçası olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir.

Büyük Hollywood filmi klişelerinden biri, Paris’teki bir pencereden gelen görüntünün daima kuleyi içermesidir. Gerçekte, imar sınırlamaları Paris’teki pek çok binanın yüksekliğini birkaç hikaye ile sınırladığından, yalnızca çok az sayıda yüksek bina kule hakkında net bir görüşe sahip.

 

 

İçerik:

Kolay Bülten

destek@kolaybulten.net

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti