Reklam
Reklam

Hayalinizdeki Kariyer Nasıl Bulunur

Küçükken size de insanlar muhtemelen büyüyünce ne olmak istediğinizi sormuştur. Belki hayaliniz bir doktor, astronot, oyuncu, avukat ya da bir polis memuru olmaktı.

Hayalinizdeki Kariyer Nasıl Bulunur
Hayalinizdeki Kariyer Nasıl Bulunur Bazkriz
Bu içerik 151 kez okundu.
Reklam

Küçükken size de insanlar muhtemelen büyüyünce ne olmak istediğinizi sormuştur. Belki hayaliniz bir doktor, astronot, oyuncu, avukat ya da bir polis memuru olmaktı. O zamanlar bir kariyer asla gerçekleşmeyecek bir şeye benziyordu, ama şimdi çıkarlarınızın muhtemelen değişebileceğine karar vermenin zamanı geldi. Sizin için doğru kariyeri bulmak zor olabilir ama kariyer adam ile imkansız değildir.

Hedeflerinizi Analiz Edin

Kendinize anahtar soruyu sorun. Para diye bir nesne olmasaydı kendinizi gerçekten mutlu etmek için ne yapardınız? Örneğin, belki çocuklarla çalışmaktan, sanat yaratmaktan veya bir şeyler inşa etmekten hoşlanıyorsunuzdur. Mevcut profile bakıldığında kariyer adam şikayet lerin çoğunun gerçekçi olmayan hedeflerden kaynaklandığını gözlemlemiştir. Bu sebeple kendinize erişilebilir ve size uygun hedefler belirleyin.

Hayalinizdeki İşi En Temel Bileşenlerine Ayırın

Önceki adımda keşfettiğiniz etkinliği veya işi yapın ve en temel bölümlerine ayırın. İşi 3 yaşına kadar açıklıyor olsaydınız, nasıl tarif ederdiniz? Bir çocuk size bu işle ilgili neyin eğlenceli olduğunu veya birisinin bunu yaptığında nasıl hissettiğini sorsa ne söylerdiniz? Bu temel bileşenler, bir kariyerde aramanız gerekenleri oluşturur.

Sizi Gerçekten Mutlu Eden Şeyin Ne Olduğunu Düşünün

Bu kariyer deneyiminin temel bileşenlerini düşünün ve sizi çeken yönlerin hangisi olduğuna karar verin. Sizi o kariyere neyin çektiğini fark edin. Bunu sadece teorik bir hayali iş için değil mevcut işinizde de yapabilirsiniz. İşinizle ilgili şimdi yaptığınız bir şey varsa, bunu da hesaba katın. Hangi işlerin kişiliğinize uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için kariyeradam bünyesinde bir kişilik testi yapmak isteyebilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti