Reklam
Reklam

ISO Belgelerinin Önemi

ISO Belgelerinin Önemi

ISO Belgelerinin Önemi
ISO Belgelerinin Önemi reklam
Bu içerik 323 kez okundu.
Reklam

 

ISO Belgesi, Ülkeler arası Standartlar Organizasyonu kelimelerinin kısaltmış halini ifade etmektedir. 1947 senesinde bu yana işletmelere fayda sağlayacak belgeler sunan ISO, İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulan bir organizasyon merkezidir. ISO belgeleri ise firmaların verdiği hizmetlerin belirli standartlarda sunulmasını sağlayan belgelerdir. ISO belgeleri hemen hemen her işletme tarafından bilinmektedir. ISO 9001 ve ISO 27001 belgeler, ISO belgeleri arasında en çok tercih edilen ve bilinen belgelerdir. Uluslararası standartlarda hazırlanan bu belgelerin işletmelere sunduğu pek çok fayda bulunmaktadır. Peki, ISO 9001 ve ISO 27001 Belgeleri nedir, bu belgelerin sağladığı faydalar nelerdir?

ISO 9001 Belgesi ve ISO 27001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi, teknolojinin gelişmesi ile ihtiyaç haline gelmiş bir belgedir. Müşterilerin değişen talepleri ve firmaların değişmek zorunda kalan talepleri karşılama biçimi bu belgeyi zorunlu hale getirmiştir. Değişime ve gelişime ayak uyduramayan firmaların başarısız olacağı göz önüne alındığında ISO 9001 belgelerinin önemini kavrayabilmek mümkündür. Kuruluşlar tasarım ve üretim aşamasından başlayarak satış sonrası hizmetlere kadar Kalite Yönetim Sistemi doğrultusunda hizmetler vermelidir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ise firmaların bu kaliteli hizmetleri verebilmesi için gerekli uygunlukları sunmaktadır.

ISO 27001 Belgesi ise tıpkı ISO 9001 belgesi gibi gelişen teknoloji ve değişen sistemlerin bir zorunluluğu konumundadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, firmaların bilgilerinin güvenliğinin sağlanması, süreçlerin en güvenilir şekilde işlemesi, müşterilerin bilgilerinin güvenilir koşullarda tutulması, bilgi varlıklarının korunması gibi faydaları bulunmaktadır. Firmalar bilgi varlıklarını korumak, sorumluluklarını yerine getirmek ve kaynaklarını güvence altına almak için ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ne başvururlar.

ISO Belgesi isobelgesifiyati.com’dan Alınır!

Yukarıda ISO belgelerinin öneminden ve en çok tercih edilen iki ISO belgesinden bahsettik. Dolayısıyla ISO belgelerinin işletmeniz için ne denli öneme sahip olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Eğer siz de işletmenizin daha kaliteli hizmetler vererek daha yüksek karlar elde etmesini istiyorsanız söz konusu ISO belgelerine sahip olmalısınız. Bu ISO belgelerine sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti