Reklam
Reklam

Feramat Krem Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nedir?

İnsan vücudunsa görülen demir eksikliği ve kansızlık durumunda kullanılan bir ilaç türüdür. Yetişme döneminde olan çocuklar da ve normal insanlar da çok sık kullanılır.

Feramat Krem Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nedir?
Feramat Krem Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nedir? reklam
Bu içerik 3353 kez okundu.
Reklam

 

İnsan vücudunsa görülen demir eksikliği ve kansızlık durumunda kullanılan bir ilaç türüdür. Yetişme döneminde olan çocuklar da ve normal insanlar da çok sık kullanılır. Bazı durumlar da ise hamileler de görülen demir eksikliği sonucunda doktor bu ilacı verebilir. Kapsül olarak kullanılan bu ilaç günlük olarak kullanılır ve bir bardak su ile içilmesi gerekir. Özellikle kadınlar da daha fazla belirgin olan demir eksikliği bazen zaman zaman etkisini gösterir. Baş dönmesinden, hırçınlığa ve konsantrasyon bozukluğuna kadar birçok etkisi vardır. Demir eksikliği olduğu zaman doktor kansızlığı iyileştirmek için size ilaç verecektir. Bu ilaçlar bırakılmadan sonuna kadar kullanılmalıdır. Yarım bıraktığınız zaman ilaçlar etkisini göstermeyebilir. Bu nedenle doktorun verdiği kadar ilaçı kullanmak daha faydalı olacaktır.

Feramat Yan Etkiler Nedir?

Feramat ilacının yan etkileri arasında en sık görülen ise mide bağırsak rahatsızlığıdır. Her kullanan kişi için aynı durum görünmez. Ancak dozuna göre değişiklikler göstermektedir. Mide bağırsak sisteminde bozukluk, bulantı, ishal, deri yüzeyinde tahriş ve kaşıntı, kızarıklık, uyku hali, kabızlık,  gibi durumlar kişiler de çok sık görülür. İlacı kullanan herkes de aynı etkiye rastlanmayabilir. Özellikle hamileler de çok sık kullanılan bu ilaç zaman zaman yan etkilerini de göstermektedir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınız zaman doktorunuza bilgi vererek ilacı bırakabilirsiniz. Bazen ise doktor ilacın dozunu düşürerek daha dozu düşük bir ilaç verebilir. Etkiler devam ederlen ilacı kullanmaya devam etmeniz sağlıklı olmayacaktır.

İlacı Herkes Kullanabilir Mi?

Feramat ilacı için herhangi bir kısıtlama yoktur. Doktor genellikle demir eksikliği gördüğü herkese bu ilacı verir. Gerek yetişkin ve hamileler de gerekse yetişme döneminde olan çocuklar da bile bu ilaç kullanılır. Yaş çok fazla farketmeksizin Sadece kişiden kişiye dozunu değiştirir. Daha küçük çocuklar da dozu düşük ilaç verirken yetişkinler de feramat ilacı daha fazla dozda olabilir. Bu nedenle reçetesiz olarak satışan bu ilaç için kendi kafanıza göre kullanmamanız da fayda var. Herkes de aynı etkiyi vermeyebilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti