Reklam
Reklam

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM
EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM reklam
Bu içerik 624 kez okundu.
Reklam

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM

Nüfusun önemli ölçüde artması ile birlikte köyden kentlere doğru göç hareketi önemli ölçüde hızlanmıştır. Bu durumda kentlerde yeni düzenin kurulmasına ve toplu yaşam alanlarının artmasına neden olmuştur. Ülkemizin son dönemlerinde inşaat sektöründe görülen hızlı gelişmeler nedeniyle ev almanın kolay yolları ile birlikte zorluklarda kendisini göstermiştir.

Artan lükse düşkünlük ve diğer nedenlerden dolayı ev fiyatları özellikle belli çevrelerde büyük atış göstermiştir. Ev sahibi olmak yine de insanların vazgeçemediği bir gereksinim olarak görülür. Bu nedenle vatandaşların birikimlerinin ana gerekçesinin ev almak isteği oluşturur. Düzenli gelire sahip olan bireylerin birikim yapmaları uzun yıllar sonunda ancak gerçekleşmektedir.

Uzun süre evim olsun diye beklemek istemeyenler için alternatif çözüm yolları karşımıza çıkar. Buna göre ana çıkış noktası kiradan kurtulmak ya da daha güzel koşullarda ev sahibi olabilmek olan bireyler, bu hedeflerine ulaşmaya yakın olabilir.

  • Topraktan girmek suretiyle ev sahibi olma ihtimali son dönemlerde değerlendirilmektedir. Buna göre devam eden inşaatta, yetkililer ile anlaşan yatırımcı belli bir bölümden ev alma konusunda sözleşme yapar. Bu sırada da belli bir peşinat ve sonrasında devam eden ödemeler söz konusu olmaktadır,
  • Faizsiz ev almak isteyenlerin gözde uygulaması olan sisteme göre faiz uygulaması olmaksızın tahsis edilen krediler aracılığıyla ev sahibi olma fırsatı sağlanır,
  • Banka kredileri yoluyla peşinatsız ev almak isteyenlerin yöneldiği sistem kullanılır. Bu sistemde geri ödeme süresi arttıkça kredi ödeme külfeti ağırlaşmaktadır.

TOKİ Aracılığıyla Ev Sahibi Olmak

TOKİ kamu iştirakiyle kurulmuş ve dar gelirliye ev sahibi olma fırsatı sağlayan kuruluştur. Belli dönemlerde yapılan konutlar yurdun farklı noktalarında, dar gelirli vatandaşlar için tahsis edilmektedir. Bu sistem de ev sahibi olmak kesin değildir. Yapılan çekiliş ve öncesinde öne sürülen şartların karşılanmasının ardından işlem mümkün olmaktadır.

Müteahhit ile Anlaşarak Arsaya Konut Yapılması

Ev sahibi olmanın kolay yollarından bir tanesi imara açılmış arsanın yüklenici Müteahhit ile anlaşılması yolu ile değerlendirilmesidir. Bu sayede arsa sahipleri, payları oranına uygun şekilde ev sahibi olabilir. Bu sayede kredisiz ev almak da mümkün olacaktır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti